V kabině panovala po výhře na Slavii euforie

SK Slavia Praha FK Jablonec
1:3
HET liga, 29. kolo so 19. 5. 2018, 16:00

Velká euforie z vítězství nad Slavií panovala včera v kabině našich fotbalistů. Vydařené utkání hodnotí Kuba Považenec, Luděk Pernica a Jarda Zelený.

Všechno máme ve svých rukách, řekl úspěšný střelec krásného vedoucího gólu záložník Jakub Považanec

Jak velká radost teď probíhá v kabině?

Obrovská. Spolu s panem Peltou jsme si dali vítězný pokřik a radost jsme měli ještě větší, když jsme se dozvěděli, že Sparta vyhrála nad Olomoucí a tím jsme postoupili na třetí vysněné místo. Takže se radujeme a všechno máme ve svých rukách.

Čím si vysvětluješ, že se vám první poločas tak vydařil?

Šli jsme do zápasu s tím, že máme už zajištěný postup do Evropy a dnes můžeme jen získat. Ve finále poháru to bylo z naší strany ustrašené, ale dneska jsme se nebáli hrát, střílet a díky tomu byl první poločas z naší strany tak vydařený.

Vedoucí gól jsi dal z velké dálky a střela se ti povedla.

Po dvou týdnech se mi to zase podařilo, takže jsem moc spokojený. Uvolnil jsem se přes hráče a měl jsem dost prostoru, tak jsem to zkusil a naštěstí to tam spadlo.

Jak moc velkou zásluhu na vašem vítězství má váš gólman?

Velkou. Vlasta nás dneska podržel a jeho zásluha na vítězství je obrovská.

Třetí příčka znamená přímý postup do skupiny Evropské ligy a tlak před rozhodujícím zápasem se Slováckem asi není malý.

Máte pravdu. Ten tlak je velký, ale jak už jsem řekl, všechno máme ve svých rukách. Určitě nic nepodceníme a poslední zápas chceme zvládnout.

Navíc Slavia ještě nemá jistou ani druhou příčku, znamenající postup do předkola Ligy mistrů. Na tu nepomýšlíte?

Myslím si, že se momentálně soustředíme na třetí místo a uvidíme, kam to až vyjde.

V posledním kole hrajete doma se Slováckem. Jaký to bude soupeř?

Oni doma remizovali a tím pádem se zachránili. Pro nás to bude těžký soupeř. Oni půjdou do utkání uvolněně, kdežto my budeme pod tlakem, ale pokud k tomu přistoupíme jako dneska, tak se o výsledek nebojím.

Je to něco neuvěřitelného, kam jsme se na jaře dostali,řekl po zápase stoper Luděk Pernica

V kabině asi vládne velká spokojenost.

Máte pravdu. Dozvěděli jsme se další výsledky, které nás potěšily a je to něco neuvěřitelného, kam až jsme se na jaře dostali a kolik bodů získali.

Do poločasu jste vedli 3:0. V čem to bylo, že se vám tak dařilo?

Od začátku jsme měli dobrej pohyb a dařilo se nám střelecky. Když dáte tři góly, tak se každému mančaftu hraje výborně. Slavie také měla svoje šance, ale ty neproměnila, když nás podržel v brance Vlasta Hrubý.

První půli hrál na hrotu Tecl, ve druhé ho vystřídal Škoda. Byla to pro vás velká změna?

Tak Standa Tecl je nebezpečný hlavně tím, že je rychlej a jeho zabíhání za obranu je nebezpečné, kdežto Škoďák měl hodně hlav a u většiny byl dřív než my. Oba jsou nebezpeční a jsme rádi, že nám nedali gól.

Berete dnešní vítězství jako odvetu za finále poháru?

Tak bych to neřekl. Chtěli jsme tady uspět a já jsem očekával, že Sparta doma neprohraje, což se také stalo. Teď hrajeme o třetí místo a je na nás, jestli to dokážeme.

Jak velký tlak cítíte před posledním zápasem?

Tlak jsme si na sebe vytvořili sami. Po podzimu jsme byli osmí, ale nakonec jsme se sérií vítězných zápasů dopředu dostali a bylo by naší chybou, kdybychom to všechno ztratili.

Jaký je Slovácko soupeř?

Trenér Kordula tomu dal řád a mají hodně mladý mančaft. Čeká nás běhavé mužstvo, které má svou kvalitu.

O tomhle po podzimu nikdo ani nesnil, řekl po utkání výborně hrající levý obránce Jarda Zelený

Jaké jsou pocity po zápase?

Obrovská radost. Navíc nám ostatní zápasy nahrály, takže to je super. Možná jsme v první půli všechny překvapili, že jsme vedli 3:0, ale góly padly po našich pěkných akcích. Ve druhé půli domácí vystřídali, nakopávali to na Škodu a myslím si, že fotbal tím trošku trpěl. Ale to jsem trošku odbočil, ale každopádně jsme moc šťastní.

Můžete pomýšlet i na druhé místo.

Pomýšlet asi na to můžeme a byla by to Liga mistrů, ale já si myslím, že i třetí místo by bylo něco neskutečného.

Dvakrát si tam pomohl gólmanovi, když si vykopával balon z prázdné branky.

Občas mívám takovej instinkt, že se cpu do brány, i když bych měl být někde před bránou, ale dneska mě tam slavističtí kluci našli, za což jsem rád. Jednou by to možná Vlasta měl, ale když už jsem tam byl, tak jsem to radši vykopl pryč.

Poděkoval ti za to?

Abych řekl pravdu, tak ani nevím. Při zápase ne a po zápase asi také ne. Ale to je samozřejmost tam zaskočit. Vlasta předvedl několik skvělých zákroků a musíme mu poděkovat. Navíc tam bylo několik dobře tečovaných balonů, které šly nakonec vedle.

O tobě je známo, že krotíš své emoce, ale dneska si je trochu pustil ven.

Máte pravdu. Dneska mě to nějak vzalo víc, protože to byl hodně důležitej zápas. Jsem hrozně rád, že jsme ve hře. O tom po podzimu nikdo z nás ani nesnil.