U16: První vítězství v jarní části dorostenecké ligy s výsledkem 3:1

FK Jablonec 1.FK Příbram
3:1
Česká liga dorostu U16 A, 18. kolo ne 10. 4. 2016, 12:15

V nedělní poledne bylo k vidění velmi dramatické utkání, ve kterém mladší dorost přivítal dalšího soupeře z vrchní části tabulky - Příbram.

"Už v týdnu jsme se připravovali na pár změn, které proti víkendovému soupeři provedeme, jednalo se hlavně o posunutí některých hráčů na jiný post a myslím, že změna vyšla velmi dobře! Utkání bylo od první minuty velmi divoké a hned v úvodu se Příbram dostala do velmi dobré příležitosti, kterou naštěstí neproměnila. Soupeř měl velmi vyspělé a silové mužstvo, z čehož hlavně v osobních a hlavičkových soubojích těžil. Ovšem kluci si poradili velmi dobře a po prvním poločase se šlo do kabin za remízového stavu. Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně a vytvořili si dvě velmi dobré brankové příležitosti, kdy hostující hráči vykopávali míč na brankové čáře. Poté se opět Příbram dostala do dvou slibných příležitostí, které však neproměnila. S blížícím se koncem utkání bylo vidět, že si jdou naši kluci za vítězstvím a po hezké akci z levé strany přišel krásný centrovaný míč a stav se proměnil na2:1. Poslední branku přidal po krásné individuální akci Kinčl a završil tak výsledek na konečných 3:1. Jsem moc rád, že kluci utkání zvládli a že k dobrým výkonům přidali i bodový zisk. Přístup hráčů k tréninkovému procesu i utkání se mi velmi líbí, nesmíme však usnout na vavřínech a nadále pracovat s maximálním úsilím," řekl po utkání trenér Marcel Och.