U-17 zahájila jarní část sezóny

FK Jablonec FC Hradec Králové
Česká liga dorostu U17 A, 16. kolo pá 25. 3. 2016, 10:00

V 1. jarním kole naše "sedmnáctka" přivítala na UMT ve Mšeně tým ze špičky tabulky - Hradec Králové.

Mladíci z Hradce Králové  předvádějí  v probíhající sezóně kvalitní a vyrovnané výkony, což potvrdili i v předehrávaném pátečním utkání ve Mšeně. Svěřenci trenéra Jiřího Vágnera jim však byli vyrovnaným soupeřem po celé utkání, které nakonec pro naše mladíky skončilo bez bodového zisku. "Byl to náš první jarní zápas a tak se na nás částečně projevila i důležitost utkání, což nám někdy zbytečně svazovalo nohy. Začátek zápasu byl z obou stran opatrný, nikdo nechtěl udělat zbytečnou chybu a nám někdy chyběla větší odvaha směrem dopředu. Celý zápas byl vyrovnaný, ale v prvním poločase jsme prakticky sami nabídnuli vedení Hradci po našich dvou nedůrazných odkopech v pokutovém území. Druhou půli jsme se dostali ještě trochu více do hry, ze které vyplynuly dvě naše velké šance, které jsme bohužel nevyužili. V závěru zápasu jsme po krásné, rychlé akci soupeře dostali třetí branku, na kterou jsme už nedokázali reagovat a to i přesto, že kluci makali až do poslední vteřiny." hodnotil průběh zápasu trenér Vágner. Celý tým naší "17ky" prošel v zimě řadou zněm, kdy se někteří hráči k týmu připojili až minulý týden. Hodně omlazený celek se bude nadále snažit o zlepšování svých kvalit, výsledků a postavení v tabulce. "Zápas s Hradcem nám ukázal, že se můžeme rovnat kvalitním týmům i s mladšími kluky, což je určitě hodně pozitivní. Dál musíme trvdě pracovat, ke každému tréninku a zápasu přistoupit tak jako v pátek a jen tohle nás může posouvat dál", dodal trenér.

Author Redakce