Turnaj Frankfurt r. 2008

Frankfurt – den první

Tak jsme úspěšně dorazili s jednodenním předstihem do dějiště turnaje Frankfurtu nad Mohanem. Cesta byla dlouhá, ale jsme TADY. Hotel, který zařizoval pořadatel je fantastický a kluci trochu zírali s otevřenou pusou. Večer nás čeká malá porada a snad zbude čas i na prohlídku města. Turnaje se účastní celkem 40 týmů rozlosovaných do osmi skupin. Kvalita obsazení turnaje je velkolepá. Čekají nás soupeři nejlepších mládežnických akademií, což bude pro náš klub nesmírně cenné srovnání i přes náš handicap s počtem hráčů a velikostí hřiště. V ČR hrajeme systémem 4+1 na hřišti 35x24 m a v Německu ve stejné kategorii, tedy U9, hrají 6+1 na hřišti 50x33 m. Určitě to pro nás bude velká změna, nicméně nás hlavně zajímá srovnání individuálních herních činností jednotlivce našich svěřenců se stejně starými vrstevníky z TOP klubů. Zítra ráno v 9:00 nás čeká soupeř obrovského jména a to slavný FC Bayern Múnchen. Tak nám držte palce. Hráči a realizační tým FK Jablonec U9 zdraví celý klub, své příznivce a rodiče, kteří zůstali doma.

Author Redakce