Ženy
květen

Tři žákyně na reprezentačním srazu

Zajímavý letošní poslední dubnový pátek prožily tři mladé dívčí naděje FK Jablonec. Kateřina Baloghová, Sarah Pekařová a Klára Urbanová byly Komisí fotbalu žen Fotbalové asociace České republiky nominovány na výběrový kemp nově se tvořící reprezentace ČR WU 13.

Kemp se uskutečnil na hřišti Nový Hradec v Hradci Králové a pozváno bylo celkem 26 mladých fotbalistek z krajů Královéhradeckého, Pardubického a Libereckého. Podobné výběrové kempy postupně probíhají po celé České republice a vybrané nejlepší fotbalistky ze všech krajů se následně sejdou na posledním celorepublikovém výběru, který definitivně vytvoří nový reprezentační celek naší země třináctiletých dívek v kopačkách.

„Dopolední část programu byla zaměřena převážně na individuální dovednosti děvčat, odpolední potom na herní. Jeli jsme s kolegou Heřmanem Kubínem spolu s děvčaty, abychom je jednak viděli v akci a osobně je podpořili, a také potom pro čerpání zkušeností z vedení reprezentačních srazů“, říká hlavní trenér děvčat FK Jablonec Jan Štol a dodává: „Velmi nás potěšilo, že naše holky všechny úkoly zvládaly a v konkurenci ostatních hráček se rozhodně neztratily. Během obědové přestávky nám potom naše dívky reprezentační trenéři chválili a to vždy potěší! Tak uvidíme, zda se některá z nich dostane do užšího celorepublikového výběru. Každopádně i tak to byla pro naše naděje skvělá zkušenost a rozhodně i pohodově užitý den s fotbalem.“