Tři reprezentanti míří na své srazy

Hned tři reprezentanty do 21 let máme v našem ligovém týmu. Michal Trávník a Ondřej Mihálik se představí v českém dresu a Adam Zreľák oblékne slovenský dres.

Svěřenci trenéra Vítězslava Lavičky mají před sebou dvě těžká přípravná utkání. Českou reprezentaci do 21 let čeká souboj se Slovenskem a Polskem. Oba soupeři českého týmu jsou účastníky letního evropského šampionátu U21, který hostí Polsko.

Termín Domácí Hosté Stadion Přenos
Pátek 24. 3. 2017 od 17 hodin Česká republika U21 Slovensko U21 Karviná ČT Sport od 16:50
Pondělí 27. 3. 2017 od 17 hodin Polsko U21 Česká republika U21 Kielce (Polsko) ČT Sport od 16:45

Tradičně v nominaci chyběl Michal Trávník, zástupce kapitána českého výběru. Náš záložník se na jaře rozjížděl pomaleji a svou stoupající formu potvrdil v ligových zápasech nejen dobrými výkony, ale také dvěma góly v posledních dvou zápasech na Střelnici (Hradec Králové a Jihlava). Svou aktuální formu by si rád udržel co nejdéle a přenesl ji také do národního týmu. "Čekají nás dvě těžká utkání. Slovensko celkem s přehledem vyhrálo skupinu a postoupilo na EURO. Takže mají určitě kvalitní tým. Bude tam i Adam Zreľák, takže se na něj těším. Myslím si, že by to v Karviné mohl být dobrý zápas," říká k pátečnímu federálnímu derby U21 Michal Trávník.

Polský celek je pro český tým trochu neznámou. Jako pořádající země se totiž polského týmu netýkala kvalifikace. "Moc o nich nevíme, tak uvidíme, co trenéři nachystají a jaké nám dají informace. Ale určitě to lehký zápas v Polsku nebude," doplnil jablonecký záložník Michal Trávník.

Svou vůbec první pozvánku do reprezentace U21 dostal také mladík Ondřej Mihálik. "Pišta" je aktuálně nejlepším naším střelcem v lize s šesti góly a potvrdil to také proti Jihlavě na Střelnici. Krátce po vystřídání za Adama Zreľáka se po necelé minutě prosadil parádní střelou. Po utkání již dostal od trenéra Lavičky informaci, že pojede na sraz reprezentace U21. "Jsem strašně moc rád, že jsem dostal šanci porvat se o místo a ukázat se v těchto dvou těžkých přípravných zápasech. Rád bych předvedl výkon, kterým bych se třeba dostal do závěrečné nominace na EURO U21," říká jablonecký odchovanec Ondřej Mihálik. "Maximálně se těším a věřím, že to bude super. Samozřejmě, nervozita nějaká je a jsem plný očekávání," dodal Mihálik.

Kapitán Adam Zreľák zpět u reprezntace

Po nelehkých dobách bez fotbalu vinou zranění se dostává zpět do formy útočník Adam Zreľák, kapitán slovenské reprezentace do 21 let. Slovenský střelec se svým týmem s přehledem postoupil na evropský šampionát v Polsku a nyní je správný čas na vyladění formy před závěrečným turnajem. Pro dobrou přípravu svěřenců trenéra Pavla Hapala si slovenský celek vybral českou reprezentaci U21 a Srbsko U21.

Termín Domácí Hosté Stadion Přenos
Úterý 28. 3. 2017 od 17:20 hodin Slovensko U21 Srbsko U21 Senec (Slovensko) TV Dajto od 17:15

Jablonecký útočník Adam Zreľák se samozřejmě těší na souboj se svými dvěma spoluhráči ze Střelnice, ale také na kvalitní přípravu před mistrovstvím Evropy. Věří, že po brankách za Jablonec přidá i další v dresu národního týmu. "Zápas s Jihlavou hodnotím pozitivně, vyhráli jsme 5:0 a jsme za to rádi. Přidal jsem k tomu dva góly, mám z toho radost a těší mě, že mi i spoluhráči pomohli. Věřím, že to tak bude i nadále pokračovat. Teď mě s reprezentací čeká zápas proti Trávovi (Michal Trávník) a Pištovi (Ondřej Mihálik). Moc se na to těším, je to derby Česko – Slovensko. Určitě to bude mít svůj náboj. Každý přípravný zápas před mistrovstvím Evropy je důležitý a budeme dolaďovat formu. Sice nám chybí někteří hráči, kteří šli za áčko, tak jsme dobrý kolektiv a musíme je nahradit. Na sraz se těším a věřím, že uspěji i v reprezentaci a vstřelím nějaké góly," říká mladý útočník, který by neměl chybět také v závěrečné nominaci na šampionát v Polsku.

Author Martin Bergman