Trenér nakonec konečný bod s mistrem bere

FK Jablonec SK Slavia Praha
HET liga, 15. kolo po 27. 11. 2017, 17:30

Jablonečtí byli nakonec ústy svého trenéra Zdeňka Kluckého s konečným bodem spokojeni. Bod bereme, protože jsme od soupeře dostali v prvním poločasu velké školení, řekl jablonecký kouč.

Jako trestuhodně ztracené dva body označil konečnou remízu v Jablonci kouč Pražanů Jaroslav Šilhavý. „Začali jsme dobře, tlakem. Dali jsme gól, jenže z převahy jsme měli navýšit své vedení a pak by se nám dýchalo mnohem lépe. Jenže po naší naivní chybě jsme nechali domácí vyrovnat. Je trestuhodné, když nám z rohu jde soupeř v přečíslení čtyři na jednoho. Domácí byli z brejků hodně nebezpeční až do samotného závěru. A my jsme se ještě klepali, abychom ten zápas neztratili úplně. Zápas jsme ztratili, protože jsme nedali šance a nezvýšili své vedení. Proto odjíždíme jen s bodem,“ nebyl viditelně spokojený kouč sešívaných.

Slavia ani na devátý pokus nedokázala na Střelnici naplno bodovat, trenér Zdeněk Klucký bod bral, ale mrzel ho ustrašený výkon z prvního poločasu. „Vstoupili jsme do zápasu strašně bojácně. Pražané byli silní na balonu, vůbec nám nepůjčovali míč. Hráčům jsme v poločase říkali, že takto se dál hrát nedá. Neměli jsme už co ztratit, když jsme prohrávali. Kluci si naše slova vzali trochu k srdci a začali po změně stran hrát. Utkání rázem začalo být vyrovnanější, ačkoliv Slavia si vytvořila další šance. Nám se povedlo vyrovnat. Škoda, že Jarda Zelený v závěru neprostřelil brankáře, ale to už bychom vytěžili z toho zápasu asi opravdu maximum. S remízou jsme nakonec spokojeni, protože v první půli jsme dostali od Slavie velké školení,“ pravil po zápase jablonecký kouč.