Trenér chce vyváženou zátěž v přípravě

Jablonečtí fotbalisté odstartují na začátku nového týdne přípravu na nový ligový ročník. Trenér Zdeněk Klucký přivítá hráče už v pondělí na prvním tréninku, o čem mluvil před prvním srazem týmu?

O dovolené

Dovolenou jsme měli zhruba stejně dlouhou jako ostatní mužstva. Většina týmů totiž začíná 19. června stejně jako my. Dřív startují akorát mančafty, které hrají poháry. Doufám, že si kluci užili volna a pustíme se do toho.

O udržování hráčské kondice

Každý hráč měl nějaký program určený na posledních deset dní před přípravou. Mrkneme se na to, každý totiž dostával sporttester. Pokud tam hráči měli nějaké posilování a běhání a místo toho si například udělali kolo nebo si šli zahrát fotbal, to nám určitě nebude vadit. Chceme, aby se kluci sami připravovali a absolvovali tréninky, aby pak nešli v prvním týdnu prakticky z nuly na sto. Doufám, že na to budeme moc navázat a hned začít trénovat tím, co bude třeba.

O ambicích a vytyčených cílech

Chceme teď v přípravě navázat na to dobré, co se nám povedlo v minulé sezoně a posunout kluky dál. Tak abychom mohli koukat nad sebe a chtít se dostat co nejvýš. Chceme se poprat spíš o horní příčky, než se někde plácat dole. Majitel klubu byl na startu přípravy v kabině a všechny hráče uklidnil, že klub je zajištěn. Vzhledem ke kvalitě stávajícího kádru bychom mohli pomýšlet i na pohárové příčky, určitě není nemožné se o to poprat.

O zátěži v přípravě

Příprava je od toho, abychom se připravili, ale já nechci říkat, že budeme vyloženě furt dělat jen kondici. Budou tam určitě zařazeny silové i běžecké tréninky. Fyzické tréninky budeme dělat hodně formou her tak, aby to kluky bavilo. Příprava je to náročná, často se bude trénovat dvoufázově a zatížení na organismus to je. Určitě nechceme kluky dostat na dno, musíme trénovat tak, abychom byli schopni zároveň sehrát i přípravná utkání. Tak aby na ně kluci měli sílu a nebyli vyčerpaní. Když by někdo tahal nohy za sebou, to by se to pak míjelo účinkem. Musíme to naladit tak, aby všeho bylo akorát.

O rozložení herních prověrek

Během šesti týdnu sehrajeme devět zápasů, což je podle mého tak akorát. Ten zápas je vždy pro kluky takovým tím vyvrcholením určitého cyklu. Chceme to zkoordinovat tak, aby fyzické i herní zatížení bylo v rovnováze. Aby kluky fotbal bavil.

O změnách v kádru

Zdálo se, že skončil Janković na pravém obránci, protože se jeho manažer nedohodl s klubovým vedením na dalším působení. Podle posledních zpráv je ale možné, že se k nám v nejbližších dnech znovu připojí a budeme jednat o jeho působení znovu. Smlouva skončila také Benešovi, který tu působil hezkých sedm let. Nemohli jsme mu bránit. Toužil změnit prostředí a on je ve věku, kdy má šanci si vyzkoušet zahraničí, i proto asi podepsal s Vasas Budapešť. Petru Jiráčkovi skončilo hostování, na jaře měl hodně problémů s kyčlí, i proto toho moc neodehrál. Do Karviné odešel Tomáš Wágner.

Naopak se vracejí hráči z hostování - Lischka z Varnsdorfu, Kouřil z Liberce, Janetzký z hostování v Opavě a na hostování přichází také Kučera z Vlašimi. Na zkoušku máme ještě stopera Marka Kodra ze Slavie.

O dalších možných pohybech v mužstvu

Všechny posty máme vyřešené a tým má svoji kvalitu. V současné chvíli proto žádný další příchod na cestě není. Jsme domluveni s vedením klubu, že budeme operativně reagovat v případě nějakého odchodu. Uvidíme, zda přijde nějaká lukrativní nabídka na hráče jako Trávník nebo Zreľák, kteří startují na EURU.

O Marku Kyselovi

Marek Kysela je velký smolař a při posledním utkání v Karviné si vážně poranil plíci. Původní prognóza zněla dokonce až na půl roku. Nyní jsou ale lékaři optimističtější, rána se hojí rychleji a pauzu odhadují v řádech týdnů. Uvidíme, kdy se skutečně připojí k mužstvu. Mohl by někdy v době, kdy budeme na soustředění. Začátek ligy tedy určitě nestihne, ale počítáme s ním, že by nám mohl výhledově pomoci na stoperu po odchodu Beneše.

O prodloužení smlouvy s kapitánem

Tomáš Hübschman má mezi hráči i námi respekt, ve fotbale dokázal strašně moc. Kluci ho respektují, v naší kabině má nějaké slovo. On je takový, že i když některé zápasy nehrál, trénoval dál poctivě, nebyl nafouklej, choval se úplně normálně, protože to k fotbalu patří. Nemá každý vždy jisté místo, protože na hřišti může být jen jedenáct hráčů. Dostal smlouvu na další rok, je kapitánem mužstva a pomůže nám, abychom dosahovali co nejlepších výsledků.

O mladících z juniorky

Pleštil s námi už trénoval na jaře, ale díky zranění se vrátil zpátky do juniorky. Bulíř, Munzar a Novák zase putují na hostování do druholigového Varnsdorfu, kde jistě budou dostávat dostatek příležitostí a bude to pro jejich vývoj důležitý krok. Nikdo další z juniorů zatím posunutý není, ale budeme reagovat na vývoj situace a dveře určitě zavřené nemají.