Trenér Klucký: Gólů mohlo být i víc

FK Jablonec FC Vysočina Jihlava
ePojisteni.cz liga, 21. kolo ne 19. 3. 2017, 15:00

Jablonecký kouč Zdeněk Klucký může být před nadcházející reprezentační pauzou spokojený. Jeho tým v tomto týdnu získal plný počet možných bodů. Jak náš trenér hodnotil nedělní vydařený duel s Jihlavou?

Jen těžko hledal slova po pětibrankové porážce v Jablonci hostující trenér Michal Bílek. „Nevstoupili jsme do utkání špatně. Bohužel domácím vyšly dva centry a byly z toho dva góly v naší síti. Cítili jsme i v poločase, že se s tím něco dá ještě něco dělat, chtělo to kontaktní branku. Vše ale změnil třetí inkasovaný gól. Dělali jsme hrozné chyby v rozehrávce, a domácí dávali další branky. Bylo to špatné,“ shrnul jen stručně utkání smutný jihlavský kouč.

Kouč Severočechů Zdeněk Klucký měl po brankových hodech na Střelnici mnohem lepší náladu než jeho protějšek. „Bylo to pro nás důležité utkání, hráli jsme opět doma s týmem zespodu o záchranu a není to pro nás jednoduché. První půle byla z naší strany opatrná, čekali jsme s čím Jihlava vyrukuje. Postupně jsme získávali převahu, dali jsme ještě v první půli dvě branky a měli tam další šance. Dalších pět gólových šancí se nám nepodařilo proměnit. Z naší strany šlo o zasloužené vítězství,“ konstatoval spokojený trenér, který ponechal stejnou základní sestavu. „Nemáme z čeho moc vybírat, ale třeba v případě Adama Zreľáka jsme udělali správnou věc, on se zápas od zápasu se zlepšuje. Do hry jsme poslali také Máru Kyselu, který byl po operaci mozku. On dlouhou dobu marodil, sehrál jen pár zápasů za juniorku, chtěli jsme ho znovu nechat nahlédnout do ligy,“ vysvětloval po zápase Klucký.