Tomáš Holeš: Jablonec je posun v kariéře

Čtyřiadvacetiletý obránce Tomáš Holeš přišel na roční hostování s opcí z Hradce Králové. V úterý hned absolvoval týmové focení a první trénink s týmem. O své dojmy po příchodu do Jablonce se podělil v prvním rozhovoru.

Do Jablonce jsi přišel na roční hostování s opcí. Je to pro tebe důležitý krok v kariéře, když jsi byl od mládeže v Hradci Králové?

Určitě je to pro mě posun dopředu. V Hradci Králové se za ty roky pořád nic nemění. Je to tam pořád první liga, druhá liga. Už jsem potřeboval nový impulz a posunout se o level výš. A to Jablonec určitě je.

Jaké bylo přivítání v kabině? Přeci jen tady dost kluků znáš z dřívějška.

V úterý jsem přišel a mám z toho super pocit. Všichni na mě byli milí a věnovali se mi. Skoro půlku kabiny znám. Ať už z reprezentace, tak i z ligových zápasů, kdy jsme se potkávali proti sobě. Takže v tomhle žádný problém není. Jsem tu chvíli, ale líbí se mi tady.

Na jaře jsi měl zdravotní problémy s kolenem. Teď už jsi v pořádku a normálně trénuješ naplno?

Už přípravu v Hradci Králové jsem začal naplno. Odehrál jsem normálně všechny zápasy. Je to nějaký pátý měsíc po operaci kolene, takže když je nějaká velká zátěž, je to pak trochu unavený. Ale to je normální. Důležité je, že můžu naplno trénovat i hrát.

Vybral sis v Jablonci číslo 26. Bylo to nějaké speciální přání?

To ani ne. Už toho moc na výběr nebylo. Mám rád číslo 4, tak jsem chtěl alespoň nějaké číslo se čtyřkou. To už nebylo, ale číslo 26 se mi tak na pohled líbí. Ale žádný jiný vztah k tomu nemám (smích).

Jaký byl první trénink v novém týmu?

Trénink byl super. Bavilo mě to a hezky to odsejpalo. Bylo to zábavný.

V sobotu pro nás začíná HET liga na Slovácku. Jak vidíš náš vstup do ligy?

Můžu říct, že kdykoliv jsem jel na Slovácko s Hradcem, tak jsme si většinou odvezli tři body. Nikdy jsme tam neprohráli. Osobně se mi tam daří, tak věřím, že s Jabloncem tam také vyhrajeme a ligu začneme vítězstvím.

Author Martin Bergman