červen

Tomáš Čížek povede juniorský tým Jablonce

Zkušený fotbalista Tomáš Čížek se vrací do Jablonce! Tentokrát však ne v roli hráče, ale posílí realizační tým u našich juniorů.

Tomáš Čížek bude po boku trenéra Džimise Bekakise působit jako asistent, zároveň jako vedoucí mužstva a kustod. Na novou výzvu se Tomáš Čížek těší. „Všechno to bude pro mě nové. Zatím jsem na to všechno koukal z druhé strany jako fotbalista. Neřešil jsem ty všechny věci okolo. Chci se co nejrychleji zaškolit, abych začal fungovat. Chtěl bych být týmu platný a klukům pomoct i jinak než na hřišti,“ říká Tomáš Čížek.

Pro hráče juniorského týmu bude příchod Tomáše Čížka přínosem také díky jeho velkým zkušenostem nejen z české ligy, ale především ze zahraničních působení. „Fotbal mám pořád rád. Budu se s nimi i sám chtít udržovat v kondici, takže si s klukama i zahraju na tréninku. Na hřišti to můžou kluci brát i trochu jinak než jen z pozice za lajnou. Věřím, že nějaké své myšlenky a zkušenosti jim dokážu do hlavy dostat. A věřím, že si z toho i něco vezmou,“ doufá osmatřicetiletý Čížek, který začne studovat trenérskou licenci.

První krůčky v nové roli udělá Tomáš Čížek s trenérem Džimisem Bekakisem na startu přípravy juniorského týmu. To bude v pondělí 3. července a naše hráče U21 čeká během měsíční přípravy pět zápasů a soustředění v Modré u Teplic. Start nového ročníku Juniorské ligy je v plánu na 31. července.