Tecl: Body jsme ztratili jinde než v Plzni

FC Viktoria Plzeň FK Jablonec
HET liga, 16. kolo so 2. 12. 2017, 19:00

Náš tým měl i v Plzni první velkou příležitost. Náš nejlepší střelec osmigólový Standa Tecl ale další přesný zásah nepřidal. „Situace jsme nedohrávali dobře, měli jsme být více nebezpeční,“ konstatoval po zápase.

První velkou šanci zápasu jsme měli tvojí zásluhou my. Jenže gólem neskončila, mrzí to?

Samozřejmě to asi utkání ovlivnilo, ale dá se říct, že to byla jediná naše šance, kterou jsou v Plzni tak nějak dokázali zakončit. Náš výkon nebyl špatný, ale chybělo tomu to, abychom byli více nebezpeční. Ty situace jsme nedohrávali dobře.

Dalo se udělat při tom zakončení něco lépe, aby z toho byla vedoucí branka?

Trochu si to vyčítám. Možná kdybych vystřelil po zemi, to by to měl Koza (brankář Kozáčik) mnohem těžší. Takhle jsem střílel v jeho ideální výšce, kde se mu to dobře chytalo. To mě štve.

Kazí vám dojem z podzimu poslední tři zápasy, ve kterých jsme získali jen jediný bod?

Nemyslím si, že to jsou právě tyto výsledky. Jsou to spíš zápasy, v kterých jsme vedli a nedokázali jsme to dohrát. To je obrovská škoda, protože toho bylo za ten podzim strašně moc. Kdybychom dva tři zápasy z toho dotáhli, tak jsme teď úplně jinde. Těžko říct, proč duely, v kterých vedeme, nedokážeme vyhrát. Právě tohle nás sráží tabulkou dolů a to mě hodně štve.

Utkání rozhodl dvěma góly nejlepší střelec soutěže jedenáctigólový Krmenčík.

Takovýhle hráč chybí asi každému mančaftu, kromě Plzně. V téhle formě, co Krmy je, by pomohl asi úplně každému. Dneska to svou kvalitu opět jen potvrdil. Právě on a jeho forma je v současné době asi největší zbraní Plzně.

Ty jsi ve střelecké tabulce soutěže za ním hned druhý s osmi zásahy. Seš spokojený s touto osobní bilancí?

Radost z toho samozřejmě mám, ale hodně mi to kazí naše postavení v tabulce. Doufal jsem, že budeme výš a budeme prohánět týmy kolem pátého místa. Ale to se zase budu vracet k těm zápasům, které jsme nezvládli a z kterých nám body schází.

Prostředí v Plzni dobře znáš ze svého působení na západě Čech. Vzpomněl sis na to před zápasem?

Hned když jsme přijeli, jsem si samozřejmě vzpomněl. První co bylo, asi na Rajtyho (Františka Rajtorala) a pak teprve na to hezké, co jsem tu s klukama zažil. Ale takový je fotbal, to už je dávno pryč a z toho se žít nedá.

Podzim jsme zakončili přesně v polovině tabulky. Můžeme ještě z osmého místa na jaře promluvit do vyšších pater tabulky?

Myslím si že jo. Ta ztráta tam není zas tak velká. Když se to pro nás otočí a budeme ty zápasy zvládat. Tým máme dost silný na to, abychom to dohnali. Navíc jsme furt ve hře v poháru, což je pro nás také dost důležité. Určitě je o co hrát.