Střelnice v úterý hostí v dohrávce Hradec Králové

FK Jablonec FC Hradec Králové
ePojisteni.cz liga, 16. kolo út 14. 3. 2017, 17:00

Jablonečtí fotbalisté mohou sobotní nezdar na Dukle odčinit hned v úterý. Na Střelnici je totiž čeká dohrávka podzimního odloženého utkání proti Hradci Králové. Zápas začíná v 17 hodin.

Podzimní zápas s Hradcem Králové se na začátku prosince nekonal z důvodu velkého spadu sněhu, kraj i stadion zapadal na začátku posledního měsíce v roce přes 30 cm sněhu a duel byl už s předstihem odložen, což nakonec při kalamitní situaci v okrese kvitovaly snad oba soupeři i fanoušci.

Nyní se oba týmy utkají za bezesporu komfortnějších a lepších klimatických podmínek. Hradec Králové se potřebuje v soutěži především zachránit. Podzim mu komplikoval mladoboleslavský azyl, Východočeši totiž museli kvůli přestavbě svého stadionu v Hradci Králové využívat po většinu podzimu jako svůj domovský stánek stadion v Mladé Boleslavi.

Trenéři Frimmel a Pilný nechtěli ani pro jaro příliš měnit kádr, větší posilou se stal záložník Jirsák. Jenže s blížícím se startem jara přišla pro klub nepříjemná zranění. „Ztratili jsme Holeše s Vlkanovu. Je to pro nás obrovský problém, ale určitě se s tím popereme,“ hlásil před prvním veledůležitým duelem s Duklou kouč Pilný. Votroci doma podlehli Dukle 0:2 a protože nezvládli ani vypjatý záchranářský duel na hřišti velkého konkurenta z Jihlavy (1:3), rázem se museli začít pozorně dívat v tabulce především pod sebe. V dalším ligovém kole skromném na góly se v domácím prostředí rozešli s Mladou Boleslaví bez branek. O víkendu Východočeši nezvládli další záchranářský duel na hřišti poslední Příbrami, kde neproměnili hodně brankových příležitostí a prohráli 0:1. „Bez gólu se prostě vyhrávat nedá,“ žehral na chabou produktivitu hradecký trenér Frimmel, který pozorně sleduje vývoj v tabulce. Hradec se nyní nachází pouhý bod od sestupových příček. „Každý umí počítat a vidí vývoj v tabulce. Když nebodujeme ani s aspiranty na sestup, je to těžké,“ řekl po posledním zápase kouč Hradce Králové.

Jablonečtí fotbalisté v sobotu nepředvedli vůbec dobrý výkon na pražské Julisce, kde se jim dlouhodobě nedaří a i tentokrát zde prohráli. V tomto týdnu čekají svěřence trenéra Zdeňka Kluckého hned dva domácí zápasy s týmy ze suterénu ligové tabulky. „S Hradcem to pro nás bude těžký zápas. Hradec se pohybuje ve spodních vodách tabulky a hraje o záchranu v lize. Pro nás je to strašně důležité z toho důvodu, že kdybychom získali tři body, tak se posuneme v tabulce zase nahoru. A trochu se odpoutáme od spodních příček. Tři body jsou pro nás strašně důležité,“ říká před úterním dohrávaným zápasem s Hradcem trenér Jablonce Zdeněk Klucký.

Zelenobílým se proti fotbalistům z východočeské metropole v posledních letech daří. Také v letošní sezoně je dokázali porazit, ve zmiňovaném mladoboleslavském azylu zvítězili na začátku srpna 2:1. Týmy na sebe narazili také v rámci zápasu o konečné umístění v zimní Tipsport lize, i zde byli úspěšnější jablonečtí po výhře 3:1.

Veškeré zakoupené i vydané vstupenky, které byly tištěné v prosinci minulého roku pro původní termín zápasu, budou na toto utkání v platnosti!

Utkání začíná v úterý 14. března od 17 hodin na Střelnici v Jablonci nad Nisou

Rozhodčí: Julínek Pavel - Nádvorník Ivo, Flimmel Milan