Střelnice hostí v posledním duelu Teplice

FK Jablonec FK Teplice
ePojisteni.cz liga, 29. kolo so 20. 5. 2017, 17:00

Rozloučení s domácími fanoušky v této sezoně obstará v sobotu na Střelnice duel mezi naším Jabloncem a Teplicemi, které nadále živí naději na vstup do pohárové Evropy.

Teplický kádr po letní čistce zeštíhlel také v zimním přestupovém období. Odešlo dalších pět hráčů, mimo jiné stoper Lüftner či útočně ladění hráči Potočný a Kukec. Trenér Šmejkal ale přivítal talentovaného levonohého stopera Šušnjara, obránce Hyčku a vyplácí se mu také tah se zařazením univerzálního Vošahlíka. Jablonečtí si budou muset dávat pozor na gólově produktivní dvojici Fillo - Vaněček, která už zatížila konto soupeřů patnácti góly.

Teplice patří mezi největší překvapení jara, po Slavii jsou druhým nejúspěšnějším týmem jarní části ligové soutěže. Tým trenéra Šmejkala prohrál v novém roce jen jediné ligové utkání na hřišti Slavie a poctivým sběrem ligových bodů se dotáhl v tabulce až k místům znamenající evropské poháry. Postup do předkola Evropské ligy už jim ale zaručí pouze čtvrtá příčka, kterou v současné době drží Mladá Boleslav s dvoubodovým náskokem právě před Teplicemi. „Jsme rádi, že jsme stále ve hře o Evropu. Boleslav má docela těžký los. Všichni víme, o co hrajeme v Jablonci. Stále se může stát zázrak a my se do té Evropy dostat můžeme,“ říká obránce Krob, který ale ve zbytku sezony už svým spoluhráčům na hřišti nepomůže, v posledním kole totiž viděl už osmou žlutou kartu a je na poslední dva zápasy sezony vykartován. V Jablonci bude týmu chybět kvůli žlutým kartám také dvojice Kučera a Vondrášek. Mezi dlouhodobými marody teplického týmu jsou navíc Nivaldo a Hora.

Oslabený tým se musí pokusit získat v závěrečných dvou kolech o tři body víc jak Mladá Boleslav. S tou mají totiž fotbalisté z lázeňského města horší vzájemná utkání, i tento faktor může nakonec rozhodovat při rovnosti bodů obou aspirantů na čtvrtou příčku. Na Střelnici žlutomodří fotbalisté zvítězili naposledy před pěti a půl lety, od té doby zde stihli uhrát dvě remízy. Podzimní vzájemný duel na teplických Stínadlech rozhodl jedinou brankou nyní absentující Tomáš Kučera.

Jablonečtí fotbalisté sice už pět kol čekají na vítězství, v posledních třech duelech ale dokázali remizovat s favority. Obrali o body týmy bojující o titul a plusový bod si přivezli také ze sousedního Liberce z Podještědského derby. Co soudí o našem následujícím soupeři kouč Klucký? „Teplice si na jaře udržují nejlepší formu. Všechny zápasy sehrály velmi dobře a vyhlásily útok na pohárovou příčku. Na čtvrtou Mladou Boleslav ztrácí dva body a budou se jen snažit předskočit. Oni musí bodovat, ale my chceme vyhrát. Hrajeme o co nejlepší umístění, ve hře je šesté místo v tabulce a zároveň souboj na dálku s Libercem, ten chceme nechat za námi. Teplice se musí navíc vypořádat s absencí tří hráčů ze základní sestavy, kteří mají karetní tresty. Na svých postech odehráli téměř celé jaro, což může být pro soupeře nevýhoda," říká před sobotním duelem trenér Jablonce Zdeněk Klucký.

Všechny zápasy posledních dvou ligových kol budou mít shodný začátek výkopu vždy v sobotu od 17 hodin.

Utkání začíná v sobotu 20. května od 17 hodin na Střelnici v Jablonci nad Nisou

Rozhodčí: Proske Zbyněk - Pelikán Ondřej, Hrabovský Jakub