Statistické ohlédnutí za výhrou s Bohemians

FK Jablonec Bohemians Praha 1905
3:0
Synot liga, 18. kolo so 28. 2. 2015, 14:00

V utkání 18. kola SYNOT ligy na Střelnici tým Bohemians Praha 1905 první poločas odolával. Po změně stran ale třemi góly Jablonec rozhodl o vítězství. Připomeňte si sobotní duel pohledem statistik.

Postavení obou soupeřů v tabulce napovídalo, že favoritem je bezpochyby domácí Jablonec. Bohemians ale přijeli do Jablonce s kompaktní a dobře pracující defenzivou. I když byl míč od začátku zápasu častěji na našich kopačkách, nedařilo se najít cestu k přímému ohrožení branky Milana Švengera. První střelu na branku jsme vyslali až v závěrečné patnáctiminutovce prvního dějství. V té době bylo držení míče 61:39.

Statistiky hovoří v náš prospěch

Při pohledu na infografiku zápasových statistik je zřejmé, že jsme měli navrch. Výrazněji se to projevilo ve druhém poločase, kdy nám pomohla branka Martina Pospíšila z 54. minuty. Od té doby musel tým Bohemians 1905 více otevřít hru a vzniklo více prostoru pro naše kombinace. Následně přidali další branky Jan Kopic s Vítem Benešem. Navíc pro Jana Kopice byla jeho trefa dvacátou v ligové kariéře a byla to branka číslo 800 pro Jablonec v samostatné české lize.

Celkem jsme proti našemu soupeři podnikli 110 útoků, ze kterých jsme si vypracovali 13 střel. Osm pokusů letělo mezi tyče. Hosté vystřelili jen dvakrát a pouze jednou mezi tyče. V případě Jablonce se navíc pět střel urodilo uvnitř pokutového území.

Svého soupeře jsme předčili také v počtu a úspěšnosti přihrávek. Bezmála šest stovek přihrávek putovalo mezi našimi hráči s úspěšností 81 procent. U vyhraných soubojů byla bilance vyrovnaná 50 na 50 procent. Odebraných míčů jsme ale tentokrát měli více my.

Hráčem zápasu se stal Honza Kopic

Pro souhrn individuálního výkonu jsme si vybrali Honzu Kopice, kterého fanoušci v mobilní aplikaci SYNOT ligy zvolili nejlepším hráčem zápasu za náš tým. Jan Kopic v utkání celkem vyprodukoval 88 akcí, ze kterých bylo 60 úspěšných. Ještě lepší procentuální úspěšnost měl Honza Kopic v přihrávkách. Rozdal jich 51 a 73 procent bylo přesných, tedy 37 z nich našlo svého adresáta. Během 93 minut na hřišti vyslal na Milana Švengera tři střely a jednou slavil důležitý gól.

Maratoncem našeho týmu proti Bohemians Praha 1905 byl opět Ján Greguš, který naběhal 11 712 metrů. Nejrychlejším sprinterem byl tentokrát Nermin Crnkić, jehož rychlost se vyhoupla na maximálních 31 km/h. Celkově naši hráči v poli bez brankáře Hrubého naběhali v průměru 11 281 metrů s průměrnou maximální rychlostí 29,5 km/h.