Starší dorost zdolal rezervu Bohemians

Bohemians Praha 1905 FK Jablonec
3:4
Česká liga U19 B, 3. kolo ne 27. 8. 2017, 10:00

V utkání třetího kola České ligy vybojoval jablonecký starší dorost dva body v Praze s celkem Bohemians 1905 B. První bod za remízu 3:3 (1:1) a druhý bod získal z proměňování pokutových kopů, kterých se zúčastnili všichni hráči ze hřiště kromě brankářů.

Hned v první minutě poslal domácí Beran míč po zemi vedle levé tyče mimo Hejtmánkovu branku. Jablonec reagoval vzápětí akcí Štěpánka, který ideálně našel rozběhlého Landfelda, ale ten svou šanci z úniku nevyužil. Ve 4. minutě napálil Beran z voleje prudce centr z levé strany a ránu jablonečtí se štěstím srazili na roh. V 8. minutě zahrával Landfeld z levé strany trestný kop, který lapil domácí gólman Krt. Za pět minut tentokrát z pravé strany trestný kop rozehrál Jákl a míč proletěl těsně nad brankou. Ve 23. minutě Florián vhodil z pravé strany míč až do vápna, odražený míč se dostal ke Kinčlovi, který ho obloukem poslal k pravé tyči domácí branky – 0:1. Druhou branku Jablonce mohl dát v 26. minutě Štěpánek, který však nevyužil svou šanci po skrumáži před domácí brankou po rohovém kopu Landfelda z levé strany. Pak dvakrát zneškodňoval střely domácího Richtera až Hejtmánek, ve 28. minutě první po zemi a ve 30. minutě druhou polovysokou. V této fázi zápasu Bohemka stupňovala tlak a hosté mu dost těžce odolávali. Vyrovnání přišlo v 39. minutě, kdy po prudké přihrávce od pravé brankové čáry zblízka do sítě usměrnil míč Procházka. Domácí byli při chuti a ve 42. minutě pálil pod břevno Osmančík, ale Hejtmánek byl na místě. Ten v 45. minutě zneškodnil další šanci domácích – prudkou střelu Peričeviče přímo z voleje.

V 48. minutě levou stranou unikl Bičiště a jeho střelu až nadvakrát zlikvidoval gólman Krt. V 52. minutě po nedůrazném odražení míče jabloneckým se k míči dostal na hranici vápna Procházka, jehož střelu ještě tečoval Richter a bylo to 2:1 pro domácí. V 58. minutě střelu Peričeviče zastavila levá tyč jablonecké branky. Jablonec pak zabojoval a v 65. minutě vyrovnal Landfeld střelou po zemi, když mu mezi zadáky míč přesně poslal Bělina. Landfeld za pět minut dvakrát pálil na domácí branku, ale míč mu soupeři pokaždé odrazili. Domácí šli v 77. minutě opět do vedení, když se do pravého růžku přesně trefil Horák. S blížícím se koncem zápasu se jablonečtí stále více tlačili k domácí brance a v 84. minutě se v šanci ocitl Hajdo, ale branku přestřelil. Vyrovnání zařídil minutu před koncem Štěpánek prudkou ránou z hranice vápna pod břevno. Tak na řadu přišly pokutové kopy, které postupně kopali všichni hráči ze hřiště. První neúspěšnou penaltu měl ve druhé sérii jablonecký Landfeld, kterému se do střely postavila levá tyč. Domácí neuspěli ve čtvrté a desáté sérii. Nejprve střelu po zemi Hejtmánek skvěle vystihl a pak se míč z domácí kopačky odrazil do břevna.

"Po celé utkání jsme byli horším týmem. Domácí nás předčili hlavně v pohybu a od toho se vše odvíjelo. Více jsme hráli bez míče, a proto nám ubývaly rychle síly. Zápas jsme si vysloveně protrpěli. Nakonec díky obrovské vůli celého týmu jsme vydřeli bod a po penaltách si odvezli dva. Povedlo se nám i střídání a hráči, kteří přišli na hřiště, nám pomohli k vyrovnání. Jinak se z utkání musíme ponaučit a lépe se připravit na další utkání, protože náš výkon nebyl dobrý. Jak se říká, tak jsme vytěžili z minima maximum," hodnotí druhý mistrák trenér Michal Kolčava.