Starší dorost zakončil podzim vítězstvím

FC Hradec Králové FK Jablonec
1:2
Česká liga U19 B, 1. kolo ne 26. 11. 2017, 10:00

Jablonecký starší dorost zakončil podzimní část České ligy výhrou v Hradci Králové na tamním B týmem 2:1 (1:1). Jablonec šel více za vítězstvím přesto, že prohrával z pokutového kopu, na který však dokázal bleskově odpovědět. Po hodině hry dali jablonečtí druhou, a jak se nakonec ukázalo, vítěznou branku.

V 11. minutě zahrozil střelou z pravé strany Landfeld, kterému míč neservíroval Vosecký. Domácí odpověděli v 15. minutě akcí pravou stranou a střelou po zemi vedle levé tyče. Za dvě minuty Scholz vyslal do úniku Landfelda, kterému však gólman Hůlka střelu vyrazil. Ve 21. minutě prudce zprava pálil Ansorge, ale Hejtmánka nezaskočil. V 25. minutě Hajdo fauloval soupeře ve vápně a z nařízeného pokutového kopu poslal Nemšovský svůj tým do vedení. Jablonec na to zareagoval bleskově. V další minutě po dlouhém autu Ráčka z levé strany se ve vápně nejlépe zorientoval Bělina a srovnal stav na 1:1. Pak ve 34. minutě po závaru před brankou hostí Hejtmánek nohou odrazil nebezpečnou střelu mířící do branky.

Po obrátce v 50. minutě zahrávali domácí dva rohové kopy a z toho druhého Hejtmánek zneškodnil ránu Nemšovského. Obdobně uspěl jablonecký brankář za dvě minuty proti střele Ansorga. V 60. minutě šli Musílek a Landfeld do přečíslení. Musílek pronikl do zleva do vápna a poslal míč napravo Landfeldovi, který akci zakončil gólem na 2:1 pro Jablonec. Hradečtí se pak snažili o vyrovnání, ale ani Petřík v 73. minutě a ani Havrda v 80. minutě svými pokusy neuspěli. Na druhé straně měli možnosti jablonečtí také. V 81. minutě Urbánek z otočky těsně minul a v 83. minutě Musílek rovněž. Poslední pokus domácích, konkrétně ránu Havrdy pět minut před koncem, Hejtmánek spolehlivě lapil.

"V prvním poločase jsme hráli velmi dobře, přehrávali jsme soupeře ve středu hřiště, měli jsme lepší a rychlejší přechod do útoku. Důležité bylo, že jsme po obdržené brance z penalty hned do minuty vyrovnali. Z naší strany utkání ovlivnilo zranění stopera Džmury, museli jsme přeskládat sestavu. A na to se nám nepodařilo zachytit nástup domácích do druhého poločasu, byli jsme pod tlakem téměř po celý druhý poločas. Domácí nás přehrávali, ale jenom po pokutové území. Za celý druhý poločas si nevypracovali vyloženou šanci. My jsme využívali chyb domácích a jeden brejk proměnili. Měli jsme vyřešit lépe ale i další brejky. Celý tým zaslouží pochvalu za odbojovaný a odmakaný zápas. Body jsme si zasloužili, bylo na nás vidět, že chceme víc a udělali jsme více pro výhru než domácí," hodnotí utkání trenér Jablonce Michal Kolčava.