Starší dorost zahájil přípravu na soutěže

Hráči ročníku 1999 a 2000 začali společně trénovat ve čtvrtek 13. července. Do přípravy se zapojilo celkem 29 hráčů.

Po změně struktury soutěží budou naše starší dorosty hrát v kategorii U19 a U18. Oba týmy trénují společně pod vedením širšího realizačního týmu.

Trenéři: Michal Kolčava, David Breda, René Feri

Trenér brankářů: Jan Zelenka

Do realizačního týmu patří ještě masér Jan Jisl a vedoucí týmu Pavel Bursa.

Plán letní přípravy

so 29.7. 10:00 Modrá muži - FK Jablonec, soustředění Modrá

čt 3.8. Pěnčín muži - FK Jablonec

út 8.8. FK L. Bělohrad muži - FK Jablonec

st 9.8. Vrchlabí muži - FK Jablonec

so 12.8. 11:00 FC Olympia HK U19 - FK Jablonec U18

ne 13.8. 10:15 FK Jablonec U19 - Varnsdorf U19 , hřiště ZŠ Mozartova

V rámci letní přípravy již starší dorost odehrál dvě přípravná dvojutkání. Proti Liberci dvakrát v Sedmihorkách a s Teplicemi dva zápasy na soustředění v Modré.

FK Jablonec - FC Slovan Liberec 1:2 (1:1)

Branka Jablonce: 39. Tokár.

Sestava Jablonce: Hejtmánek – Javůrek Matěj, Musílek, Jákl, Vostál – Bělina (55. Tokár), Hajdo – Scholz, Tokar (41. Vosecký), Ráček – Bičiště.

V prvním poločase byl Liberec lepším týmem, hlavně v osobních soubojích, přesností i technikou. Druhý poločas byl vyrovnaný, Jablonec se zlepšil ve všech směrech, ale Liberec se nakonec radoval z jednobrankového vítězství.

FK Jablonec - FC Slovan Liberec 2:3 (1:1)

Branky Jablonce: 35. Kratochvíla, 54. Smíšek.

Sestava Jablonce: Mička – Knitl, Florian, Javůrek Patrik, Benda – Kratochvíla, Štěpánek – Čech, Smíšek, Urbánek – Landfeld.

Druhé utkání bylo vyrovnanější, mělo menší kvalitu než první. Když to vypadalo na remízu, tak Slovan po obdržené brance využil rychlý protiútok a vstřelil vítězný gól.

"Po devíti dnech přípravy jsme nastoupili k prvním utkáním, kdy dostali všichni příležitost a stejnou porci minut. Porad se vzájemně poznáváme a i když jsme obě utkání prohráli, jsem vcelku spokojen. A to zejména s chutí hrát, nasazením všech hráčů po celé utkání. Samozřejmě nám to ukázalo rezervy, které si rozebereme. Máme spoustu času, abychom zapracovali na zlepšení," hodnotí úvodní dva zápasy trenér Michal Kolčava.

FK Jablonec - FK Teplice 1:4 (1:2)

Branka Jablonce: 41. Horáček.

Sestava Jablonce: Hejtmánek – Florian, Petržilka, Jákl (55. Knitl), Vostál – Hajdo, Bělina (55. Štěpánek) – Scholz, Vosecký (71. Tokár), Landfeld (22. Ráček) - Horáček.

"V prvním poločase se hrál vyrovnaný fotbal. Hráli jsme pozorně, zodpovědně, velmi dobře takticky. Dařila se nám rozehrávka. Druhý poločas jsme nezachytili úvod, po té jsme se již do zápasu nedostali a soupeř ovládl hru. Nám také velmi rychle odcházely síly a byli jsme již hodně nepřesní. První poločas nám ukázal možnosti, jak jsme schopni hrát a to je velké pozitivum a impuls do další práce," říká k utkání Michal Kolčava.

FK Jablonec - FK Teplice 0:3 (0:2)

Sestava Jablonce: Vajner – Javůrek Matěj, Musílek Petr, Javůrek Patrik, Štolba – Kratochvíla (15. Musílek Pavel (65. Tokár)), Tokár (46. Štěpánek) – Čech, Smíšek, Knitl (70. Ráček) - Urbánek.

"V utkání jsme inkasovali dvakrát ze standardních situací, jinak bylo utkání vyrovnané. Hrál se fotbal v pomalejším tempu, chybělo více brankových příležitostí. Z naší strany docházelo k velkému množství nevynucených ztrát a je potřeba být přesnější na míči. V této činnosti a také po taktické stránce nás čeká mnoho práce," hodnotí zatím poslední duel Michal Kolčava.

Author Redakce