Starší dorost vstoupil do jara remízou

SK Dynamo Č. Budějovice FK Jablonec
1:1
I.Dorostenecká liga U19, 40. kolo so 21. 2. 2015, 13:00

Cenný, ale zasloužený bod si přivezl jablonecký starší dorost z prvního jarního zápasu Dorostenecké ligy v Českých Budějovicích. S tamním Dynamem remizoval 1:1 (1:0), když vyrovnávající branku vsítil tři minuty před závěrečným hvizdem.

Dynamo se do jabloneckých hostů pustilo nátlakem a už ve 2. minutě si vytvořilo první možnost. V ní se ocitl domácí Vaněk, jehož pokus jablonečtí odrazili na roh. Z něho odražený míč letěl znovu zprava před branku Jablonce, kde na zadní tyči pálil Janoch a Majer skvělým zákrokem míč odrazil. Jabloneckou první šanci založil Munzar ve 12. minutě, který posunul míč na střed Nesládkovi. Ten našel nalevo Soukupa, který pronikl do vápna a branku však přestřelil. V 19. minutě Nesládek svým důrazem ve vápně vybojoval míč, ale soupeř mu ho přece jen stačil srazit na roh. Ve 22. minutě zahrával Bulíř z pravé strany trestný kop, který domácí odrazili na další roh. Ve 25. minutě pronikl domácí Bálek a Majer dalším skvělým zákrokem zabránil jistému gólu. V 31. minutě budějovičtí vytvořili před jabloneckou brankou závar, z kterého několikrát mířil míč do branky, ale Majerovi a spoluhráčům se ho podařilo vždy odvrátit až nakonec z toho byl jen rohový kop pro domácí. V 41. minutě ztratili jablonečtí u levé postranní čáry balón, zmocnil se ho rychlonohý Bálek, unikl a ideálně nacentroval míč do vápna před branku, kde nabíhající Pasecký snadno napálil míč do sítě.

Dynamo se po obrátce snažilo navýšit náskok a příležitost k tomu mělo už v 50. minutě z trestného kopu, který však skončil vedle branky. Za tři minuty obdobná situace, trestný kop a opět vedle. Jablonec odpověděl střelou Nesládka z otočky, která také branku minula. V narůstajícím časem Jablonec postupně přebíral iniciativu a získával stále více herní a uzemní převahu. V 76. minutě zakončil akci jabloneckých prudkou střelou Kubista, kterou však gólman domácích Rotbauer zneškodnil. Narůstající tlak Jablonec pak přinesl několik rohových kopů, které se dařilo budějovickým vždy alespoň odrazit. V 84. minutě vypálil z trestného kopu Vencbauer, bohužel mířil vedle. Stejný hráč byl ale v 87. minutě autorem vyrovnávajícího gólu. Akci založil ve středu hřiště Kubista, který napravo vyslal dopředu Haitla, jenž s míčem pronikl až do vápna a přihrál před branku právě Vencbauerovi, který zblízka poslal míč do sítě. Domácí se ale nechtěli s remízou smířit a ve zbývajícím čase se snažili strhnout vítězství na svou stranu. Z této snahy získali v poslední minutě rohový kop. Z něho, a po závaru před Majerovou brankou, se míč odrazil od horní části břevna do zámezí.

„V prvním poločase jsme byli hodně nervozní. Ve hře jsme měli hodně nepřesností a těžko jsme se prosazovali. Přesto jsme si vypracovali nebezpečné situaci, které jsme nedotáhli. Domácí byli lepší v pohybu i na míči, byli nebezpečnější v pokutovém území a několikrát nás podržel výborně chytající Majer. V závěru jsme inkasovali po velmi školácké situaci. Ve druhé půli jsme hru výrazně zvedli. Hráli jsme rychleji a přesněji, soupeře jsme dostali pod tlak a vytvářeli si nebezpečné situace a branka visela dlouho ve vzduchu. Nakonec jsme zaslouženě vyrovnali v závěru. Dnes vyšla i střídání, všichni hráči, co tam šli v průběhu, hru výrazně zvedli. Tým dnes makal nadoraz, bylo cítit, že se o bod rveme až do konce. Utkání kluci odmakali a bod je odměnou. Nakonec si myslíme, že je spravedlivý. Utkání mělo velmi dobrou úroveň, bod bereme,“ hodnotí utkání trenér David Oulehla.