Mládež

Starší dorost U19 prohrál na penaltách s Čáslaví

Ani ze čtvrté remízy v řadě nevydoloval jablonecký starší dorost z penaltového rozstřelu druhý bod. Po vyhraném poločase 1:0 hosté po hodině hry vyrovnali stav ze standardní situace. Zápas tedy skončil nerozhodně a penaltový rozstřel skončil už ve třetí sérii, když čáslavští třikrát uspěli a domácí Jablonec ani jednou.

Česká liga dorostu U19 B | 13.kolo

:

Branky JAB: 5. Kinčl

Branky CAS: 61. Havrda

V první minutě z odraženého míče po trestném kopu mířil Vosecký těsně mimo branku. V 5. minutě domácí už vedli, když po přečíslení Bělina z pravé strany našel ve vápně zcela volného Kinčla, který střelou po zemi skóre zápasu otevřel. Hosté odpověděli v 9. minutě akcí, kterou Kopp zakončil střelou do náruče Vajnera. V další minutě jablonečtí zadáci chybovali před vápnem, míče se zmocnil Cuchal a Vajner jeho střelu pohotově odrazil na roh. Ve 21. minutě po rohu Landfelda z pravé strany Bělina ve vápně poslal míč pod břevno, ale gólman Vyhnálek míč stačil vytěsnit nad branku. Čáslav ve 24. minutě zahrávala trestný kop a míč z kopačky Cuchala u pravého růžku Vejnar odrazil na roh. Jablonec měl více ze hry a více se pohyboval na polovině soupeře, ale ani to nevedlo ke gólovému zakončení některých akcí. V 26. minutě Horáček pálil těsně vedle. V 39. minutě z pěkné akce Scholze a Landfelda zakončoval Vosecký, ale ten také brankáře hostů nepřekonal. Ve 43. minutě Kinčlův centr zleva do vápna poslal Landfeld hlavou nad branku. Minutu před koncem první půle Kinčlovu ránu z trestného kopu přes zeď brankář hostí lapil.

Ve druhém poločase se Jablonec na deset minut usadil na polovině soupeře, ale nic z toho nevytěžili. Jedinou možnost měl 50. minutě Bělina, ale jeho prudkou střelu Vyhnálek opět vyrazil. V 61. minutě hosté vyrovnali z trestného kopu. Branku vstřelil Havrda přesnou střelou k levé tyči, kterou Vajner ještě lehce tečoval, ale v cestě do sítě mu nezabránil. Hra pak dostala nový náboj, protože každý z týmů vycítil možnost strhnout vítězství na svou stranu. Z jabloneckých měl k tomu příležitost v 71. minutě Horáček, ale skórovat mu brankář hostí nedovolil. O druhém bodu z utkání tak opět rozhodovaly střely ze značky pokutových kopů. Ty skončily už ve třetí sérii, protože čáslavští třikrát uspěli a jablonečtí ani jednou.

"V utkání jsme podali průměrný výkon. Měli jsme velké rezervy v pohybu bez míče. Utkání jsme nedokázali dotáhnout do výhry, protože jsme neproměnili vyložené šance," hodnotí utkání trenér Jablonce Michal Kolčava.