Starší dorost U19 nestačil na Chrudim

MFK Chrudim FK Jablonec
5:3
Česká dorostenecká liga, 19. kolo so 4. 3. 2017, 14:00

Starší dorost FK Jablonec utrpěl porážku v utkání 19. kola České ligy v Chrudimi 3:5 (1:2). Jablonec se v tomto nepohledném zápase nedokázal vyrovnat s rychlostí a důrazem v napadání soupeře, dopouštěl se spousty chyb, zejména v zadních řadách, a tyto chyby domácí trestali góly.

První akce chrudimských už ve 3. minutě skočila gólem v jablonecké síti. Vašulín pronikl celkem snadno zprava do vápna a střelou po zemi k zadní tyči skóre zápasu otevřel. Jablonec vyrovnal ve 13. minutě z pokutového kopu po faulu na pronikajícího Pleštila. Exekutorem byl Hlůže. Pleštil byl po zákroku soupeřem zraněn a v dalším průběhu zápasu musel být střídán. V 17. minutě zachraňoval po snadném průniku domácích a konkrétně před Švecem až Hejtmánek vyražením míče na roh. Za minutu nato zahrával chrudimský Linhart prakticky od půlící čáry trestný kop, jehož oblouk skončil v pravém růžku branky hostí. Snad slunce, snad podcenění střely… a bylo to 2:1 pro domácí. V 27. minutě další prudkou střelu Vašulína jablonečtí srazili na roh, z kterého pak domácí nekrytý hráč hlavou pálil nad branku. V 31. minutě opět po rohovém kopu z pravé strany před Matyášem hasil pohromu zase jen Hejtmánek.

Po přestávce domácí hned ve 47. minutě vyzkoušeli Hejtmánkovu pozornost prudkou střelou Hájka a v další minutě Hejtmánek nohou odrazil další střelu po zemi z kopačky Kliky. V 52. minutě vyslal Jelínek doprava Landfelda, který od brankové čáry poslal míč před branku domácích, kde Kováčik zblízka dopravil míč do sítě. – 2:2. Chvíli to pak vypadalo, že se jablonečtí zvednou a vývoj zápasu otočí. Bohužel nestalo se a tak domácí šli znovu do vedení v 62. minutě druhou brankou Vašulína, na něhož nestačila ani dvojice jabloneckých zadáků. K dalšímu vyrovnání měl blízko v 64. minutě Hlůže, ale jeho střela z dálky obloukem skončila těsně za břevnem. V 67. minutě ve vápně fauloval Kozák a z nařízené penalty na 4:2 zvýšil Kopecký. Pátá branka do jablonecké sítě padla v 73. minutě z odraženého míče po rohovém kopu a jejím autorem byl Zikmunda. Deset minut před koncem Jablonec ještě snížil gólem Petržilky, který míč z rohového kopu Jelínka poslal hlavou do sítě. Víc už Jablonec na skóre nedokázal změnit.