Stará garda třetí na turnaji v Löbau

V sobotu 25. února se představila naše stará garda na halovém turnaji v německém Löbau, kde obhajovala prvenství z minulého roku. I když turnajem prošla bez prohry, stačilo to nakonec na třetí místo.

Turnaj pořádal klub SpG Horken Kittlitz a do turnaje přihlásil hned dva týmy. S prvním týmem domácích byl ve skupině A ještě Herrnhut SV, Stahl Riesa a Medizin Grosschweidnitz. Skupinu B tvořila čtveřice týmů Horken Kittlitz II., SGFK Jablonec, OFC Neugersdorf a Budissa Bautzen.

V prvním utkání skupiny jsme narazili na tým Neugersdorfu a herně to bylo z naší strany parádní. Vše však končilo na nevydařené koncovce, což nás provázelo posléze po celý turnaj. Neugersdorf se za dvanáct minut nedokázal vymanit z našeho až drtivého tlaku a přesto se dostal do vedení, když jsme si po nedorozumění vstřelili vlastní branku. Těsně před koncem dokázal srovnat Pišta Mihálik, dělba bodů však pro naše mužstvo byla hloupou ztrátou – 1:1.

Ve druhém dějství (již bez trenéra Mihálika, který odcestoval na mistrovské utkání) jsme změřili síly s domácí výběrem a dokázali si s ním poradit v poměru 5:0, když se o branky postarali Radek Hromádko 3x a Míra Fedák 2x. O vítězství ve skupině jsme si to pak rozdali s Budissou Bautzen, kde jsme herně opět excelovali, avšak výsledná realita byla jiná a soupeř dokázal z nařízené penalty vyrovnat na 1:1. Jedinou naši branku vsítil opět Míra Fedák. Remíza však hrála pro naše borce a tak nás nijak nemrzela a skupinu jsme vyhráli.

V semifinále jsme narazili na druhý tým skupiny A a to domácí Horken Kittlitz I. a opět úřadovala naše nepřesná koncovka, když skončil zápas bez branek. Penalty jsou v tomto směru loterií a tentokrát vyšli lépe domácímu mužstvu. S lehkým zklamáním jsme se tak připravovali na konečné utkání o 3.místo, kde jsme přivítali tým z naší skupiny Budissu Bautzen. Z nezdaru v semifinálových penaltách jsme se ale rychle oklepali a po dvou brankách Heřmana Kubína a jedné trefy Míry Fedáka jsme zaslouženě vyhráli v poměru 3:0.

Nejlepším hráčem celého turnaje byl zvolen náš kapitán Radovan Hromádko.

Sestava SG FK Jablonec

• Aleš Vaněček
  • Pišta Mihálik
  • Radovan Hromádko
  • Karel Bělina
  • Míra Fedák
  • Heřman Kubín
  • Tonda Rožeň

Hodnocení trenéra Mihálika

"Sice jsem byl k dispozici jen na jeden zápas a ostatní vím jen z vyprávění, ale po shlédnutí toho nejdůležitějšího, co se ve sportu bere a tedy výsledků, musím konstatovat, že jsme po delším čase odvedli dobrý kus práce a jen dva obdržené góly jsou vizitkou dobré obranné činnosti celého týmu s dobrou taktikou zvolenou pro tento turnaj. Troška štěstí nás dělila od finále, kde bychom určitě nezklamali a proto chválím všechny hráče a děkuji jim za účast. Poděkování patří i naší fotogravce paní Editě Hromádkové. Těším se až příští rok tento turnaj vyhrajeme a opět přivezeme do Jablonce putovní pohár!"

Author Štěpán Hanuš