květen

Stará garda Jablonce porazila belgický výběr

Mužstvo bývalých jabloneckých hvězd si s chutí zastřílelo v přátelském utkání proti amatérskému výběru z Belgie. Vysoké výhře přihlížela na hřišti v Mozartovce velmi pěkná divácká kulisa.

Stará garda FK Jablonec se za krásného počasí v sobotním podvečeru střetla s Belgickým týmem VDS Patro a jelikož se utkání odehrálo po skončení Junior North Cup Micro, přihlíželo utkání neuvěřitelných 120 diváků.

SG FK JABLONEC vs VDS PATRO (Belgie) 11:4 (4:1)

Branky SG FK JBC: Pišta Mihálik 4x, David Breda 3x, Míra Fedák, Renda Šimek, Zbyněk Houška, Alekos Ziogas.

Sestava SG FK JBC: Ducháček – Szatmari, Vejprava, Šimek, Houška – Ziogas, Jar. Gottwald, Breda, Vokál – Kubín, Fedák. Hokejově střídali: Černý, Mihálik, Burda.

Utkání odstartovalo ještě před hvizdem hlavního rozhodčího Zdeňka Nagyho společným focením a už i to dokazovalo skvělou náladu všech hráčů i diváků. V krásném slunečním počasí se nakonec zrodil i krásný výsledek ve prospěch domácího výběru.

Od amatérského týmu z Belgie nikdo nevěděl co čekat, a tak se na začátku utkání mužstva spíše oťukávali a měřili síly navzájem. Netrvalo to však dlouho a domácí výběr zmáčkl hosty na jejich polovině hřiště. První branku vstřelil Šimek po krásné akci Fedáka s Bredou - 1:0. Vzápětí se nádhernou střelou blýskl host v jabloneckém dresu Ziogas a vymetl křížnou střelou horní růžek hostující branky - 2:0. Hosté se snažili a jejich fanoušci je stále více tlačili dopředu. V brance se však v té chvíli překonával Ducháček i za cenu zdraví, když si o tyčku vyčaroval bouli na hlavě. Na 3:0 chvíli nato uklidil míč za záda hostujícího brankáře Fedák a i další stoprocentní šance (2x Mihálika, 2x Kubína, 1x Fedáka, 1x Šimka) volaly po gólu. Přesto z rychlého útoku skórovali hosté z Belgie, když prostřelili Ducháčka a snížili na 3:1. Poslední slovo v prvním poločase měl Breda, když udělal kličku i brankáři a pohodlně zavěsil - 4:1.

Druhý poločas všem ve vedru a „vysokém“ tempu ubývali síly a diváci tak mohli sledovat festival branek a množství zahozených šancí. Po faulu na Houšku proměnil penaltu Pišta Mihálik na 5:2 a během další desetiminutovky přidal domácí kapitán další dvě branky. Skóre tak narostlo na 7:2. Naši borci se v té chvíli vrhli jen do útoku a přestali myslet na bránění. Za to by je určitě nepochválil brankář Ducháček, který tak měl najednou množství práce, a i když dělal vše co umí, dokázali hosté vstřelit dvě branky a upravit skóre na zajímavých 7:4. Bývalí hráči Jablonce však opět zabrali a po gólech Houšky a Mihálika upravili rozdíl ve skóre opět na pět branek – 9:4. V tu chvíli se Jablonečtí oldies hnali za desátou brankou a nakonec jich stihli dokonce jedenáct, to když se v posledních minutách dvakrát prosadil Breda. V konečném součtu viděli diváci nakonec nádherných 15 gólů.

Hodnocení „Pišty“ Mihálik – hrajícího managera: "Na jazyku mám jen slova chvály. Nádherné počasí, atmosféra, travnaté hřiště, diváci… Všem chci jen poděkovat. Musel jsem oslovit kamarády a pozval jsem k tomuto utkání hosty Ziogase a Szatmariho, jelikož máme velkou marodku a hodně hráčů ještě přes svůj věk brázdí zelené trávníky. Poprvé si za nás zahrál i Zbyněk Houška, Jindra Ducháček i Jirka Černý. Velké poděkování patří i hostujícímu týmu, který jezdil sedm let na prodloužený víkend do Českých Loun, kde pravidelně hrál s SG Louny. Tento rok si vybrali Jablonec a i když odešli poraženi, uznali kvalitu soupeře a pozvali celý náš tým na Grill party k hotelu Rehavital, kde byli ubytovaní. Děkuji soupeři, děkuji našim hráčům, vedení FK za pomoc s přípravami zápasu, rozhodčím i hostům v našem dresu. Pro mě určitě zajímavý zážitek."