srpen

Stanislav Tecl se vrací do Jablonce!

Útočník Stanislav Tecl opět oblékne po půl roce jablonecký dres! V úterý byla dotažena jednání o jeho hostování v Jablonci. Vítej zpátky, Stando!

Autor jedenácti jabloneckých branek Stanislav Tecl bude na severu Čech působit na ročním hostování. Na středeční pohárové utkání ještě Standa nebude k dispozici, ale na nejbližší ligové klání v Teplicích již ano.

Útočník Stanislav Tecl se narodil 1. září 1990 a je odchovancem TJ Sokol Herálec. Následně hrál v Humpolci a Havlíčkově Brodu, odkud přešel do FC Vysočina Jihlava.

Právě v Jihlavě zažil výborná léta, když v letech 2008 až 2013 nastoupil k 88 zápasům a vstřelil 38 branek. Mezitím hostoval ve Slavii Praha, ale nedostal příležitost, a tak se vrátil zpět na Vysočinu. Tam vedl Jihlavu jako nejmladší kapitán k postupu do první ligy a přispěl 12 góly. V lednu roku 2013 přišel velký přestup do Plzně, kde slavil svůj první titul. Nastoupil do 14 zápasů, ale branku tehdy ještě nedal.

Až v následující sezoně odehrál 29 zápasů a vstřelil 12 branek. První gól za Plzeň v lize dal hned v úvodním kole proti Bohemians 1905 z penalty. Svými góly tehdy přispěl ke druhému místu v ligové soutěži. Teclovi se dařilo také v Lize mistrů, kdy vstřelil několik branek a pomohl Plzni k postupu do základní skupiny. Nejvýraznějším momentem sezony 2014/2015 byl hattrick proti Mladé Boleslavi, kdy Plzeň vyhrála 3:0. Navíc vybojoval svůj druhý titul s Viktorií. Po přestupu z Jablonce do Slavie Praha rozšířil svou sbírku mistrovských trofejí právě s pražským klubem.