Splnili jsme cíl, měl radost z postupu kouč

FC Zlín FK Jablonec
MOL Cup, SF st 25. 4. 2018, 18:00

Vybojovaný postup přes Zlín do finále MOL Cupu těšil jabloneckého kouče Petra Radu. K většímu klidu scházela jabloneckému lodivodovi jen druhá branka v síti Fastavu.

Zlínský trenér Vlastimil Petržela kousal vyřazení svého týmu těžko. „Prohráli jsme a na jásání to není. Ale to by se musel stát asi zázrak. Jablonečtí byli daleko líp kondičně připravení než my. Naši kluci odvedli maximum a smekám před nimi. Jenže Mehanović udělal lajdáckost a poté padl ten rozhodující gól, také proto jsem ho střídal. Kluci ale jinak zápas odmakali, nemohu nikomu nic vyčíst. Stále máme problémy v kombinaci, ale to je práce na rok. Jablonec postoupil spravedlivě, ač jsem to utkání nerad ztratil. Já jsem totiž trenér na poháry a tahle porážka mě mrzí. Někteří hráči si šáhli na dvo, třeba Ekpai ani nevěděl, kudy se jde ven ze hřiště. Musíme se teď soustředit na domácí ligový duel s Bohemkou,“ řekl trenér vyřazeného Zlína.

Spokojený s postupem do finále soutěže byl samozřejmě jablonecký kouč Petr Rada. „Splnili jsme cíl a postoupili jsme do finále. Věděli jsme, že to nebude jednoduché utkání jako v lize, přesto bylo znát, že z nás měli domácí trochu stále respekt. Vedení 1:0 nás uklidnilo, měli jsme dvě další stoprocentní šance, ale nedokázali jsme je proměnit. Velké šance se nám teď nedaří proměňovat, hlavně u Chramosty. Přesto si myslím, že jsme ten zápas uhráli až do konce. Jen jsme mohli být v závěru klidnější, kdybychom přidali druhou branku. Museli jsme dvakrát nuceně střídat, Kubista má zlomený nos a Zelený měl svalové problémy. Proto jsme museli zhustit střed hřiště a penzum práce dopředu měl na starosti více Trávník. Měli jsme za cíl postup, vyhráli jsme a jsme spokojeni. Musíme se teď přepnout na ligu v neděli nás čeká derby,“ ubírá kouč už oči k nedělnímu prestižnímu duelu s Libercem.

Jak se jablonecký kouč dívá na budoucí finále, v kterém se náš tým podstaví pražské Slavii? „Slavie je po šestnácti letech ve finále. Pohár je úplně jiná soutěž, bude to těžký soupeř. Bude to buď pana nebo orel, kdo prohraje odchází s prázdnou,“ uvedl k finálovému duelu.