Solidní výsledek pro odvetu, shodují se hráči

FK Jablonec AC Sparta Praha
MOL Cup, SF1 st 27. 4. 2016, 17:00

Spokojenost s dvoubrankovým vedením z prvního zápasu semifinále MOL Cupu panovala i na straně našich hráčů, utkání hodnotli střelec úvodní branky Ján Greguš a dobře hrající Lukáš Masopust.

Ján Greguš: 2:0 je pro odvetu dobrý výsledek

Výsledek 2:0 do odvety vypadá velmi nadějně. Berete to také tak?

Také to tak bereme. Na druhou stranu nás ještě čeká odvetný zápas a je třeba říct, že i na něj se musíme dobře připravit. Nic není u konce a to těžké teprve přijde. Takže věřím, že když budeme hrát na Spartě se stejným nasazením a zaujetím, tak přijde dobrý výsledek.

Zápas jsi otevřel gólem z trestného kopu umístěným k tyči. Věděl jsi, že tam je místo?

Přede mnou byla strašně široká zeď a stálo tam asi deset hráčů. Snažil jsem se hlavně trefit bránu a vyšlo to. Ve zdi bylo i dost našich hráčů a brankáři to tak znepříjemnili.

Vyhovuje vám, že vás Sparta musela dobývat?

Určitě, ale ona má pořád silné mužstvo a nedobývá jen nás. Je třeba hrát dobře v defenzívě. To jsme se dneska snažili plnit a fungovalo to. Takže určitě s něčím podobným pojedeme na Spartu.

Do zápasu jste vlétli s obrovským elánem.

Tenhle zápas byl pro nás strašně důležitý a ještě jeden na Spartě bude. Věřím, že ani potom pro nás ještě nebude konec a že nějaký další úspěch bude. Zatím je však předčasné se o tom bavit.

Byl to záměr nátlakovým fotbalem zaskočit soupeře?

Když proti Spartě nehrajete nátlakový a poctivý fotbal, tak uspějete těžko. Takhle jsme chtěli hrát celý zápas. Až ke konci nám už docházely síly, ale Spartu jsme do ničeho nepustili.

Měli jste ještě další velké šance, ze kterých jste mohli skórovat.

Určitě mohli. Ale na druhou stranu si myslím, že 2:0 je dobrý výsledek a doufám, že pro nás bude dobrým odrazem na cestě do finále.

Kéž by se nám to takhle povedlo ubránit i na Spartě, přál si velmi dobře hrající Lukáš Masopust

Jak jsi viděl zápas?

Chtěli jsme poctivě bránit a chodit do brejků a to se nám dařilo. Spartu jsme za celý zápas do ničeho nepustili a podařilo se nám dát dva góly.

Ale mohlo jich být i víc.

To určitě. Byly tam asi dvě další dobré šance, které jsme měli proměnit.

I ty jsi měl ve druhé půli jednu. Běžel jsi přes celou půlku hřiště.

Standa Tecl mi krásně odtáhnul Costu, a abych dal gól, stačilo jen trefit bránu. Měl jsem před sebou jenom gólmana, a chtěl jsem mu to dát do kříže, ale bohužel jsem to minul.

Ve druhé půli přišel na hřiště rychlý Krejčí a hodně ses mu věnoval.

To je pravda. Vedli jsme 2:0 a nepotřebovali jsme se za každou cenu někam hnát. Důležité bylo nedostat gól.

Výsledek 2:0 je do odvety dobrý. Něco takového jste si přáli?

Určitě. Ale je to jenom jeden zápas ze dvou a ten druhý nás ještě čeká. Takhle musíme hrát i na Spartě a věřím, že se nám podaří postoupit.

Spartu jste do ničeho nepustili a za celý zápas neměla téměř žádnou šanci.

Máte pravdu. Sparta tam měla spíš jen takové náznaky. Kéž by se nám to povedlo takhle ubránit i na Spartě.

Hrajete nyní atraktivní fotbal, přesto diváků na Spartu moc nepřišlo. Mrzí vás to hodně?

Určitě by se nám hrálo lépe před plnými ochozy. Na druhou stranu jsme jim v této sezóně nedali mnoho důvodů k tomu, aby jich přišlo víc. I ti, co dneska přišli, ale fandili hezky. V těchto posledních výkonech musíme pokračovat a věříme, že přijdou ve větším počtu.