Snad to byl jen zápas blbec, dodal Hanousek

FK Jablonec FC Hradec Králové
Přípravná utkání, přát. so 20. 1. 2018, 13:00

Těžko se mluvilo po včerejší porážce 0:3 s Hradcem Králové obránci Matěji Hanouskovi. Jak v pozápasovém rozhovoru uvedl, doufá, že se jednalo jen zápas blbec.

Dnes i přes optickou převahu nečekaně vysoká porážka s Hradcem.

Ještě jsem to nezažil, aby někdo hrál v přáteláku takovýmto stylem. Hradec zalezl na vápno a čekal na naši chybu. Jestli se takto chtějí prezentovat v druhé lize a zkoušeli si ten systém, to já nevím. My jsme nebyli úspěšní a nemohli jsme se do nich dostat. Dá se říci, že oni každou svou šanci využili k tomu, aby nám dali gól.

Pomohlo jim k tomu asi i užší hřiště, které na pražském Xaverově je?

Určitě. Bylo to tím pro ně lehčí, na úzkém hřišti je méně prostoru, lépe se ty prostory zavírají. V tomhle ohledu to pro ně bylo snazší.

Ani v útoku se nám nevedlo podle představ a poprvé v přípravě jsme vyšli gólově naprázdno.

Dneska se to tak prostě sešlo. Do nějakých šancí jsme se i dostali, ale bohužel jsme je neproměňovali. Budeme doufat, že se nám to stalo jen teď a příště to bude lepší.

Může být někdy i taková facka v přípravě ku prospěchu?

No, porážka není dobrá nikdy. Chceme vyhrát pokaždé. Bohužel, byl to asi takový zápas blbec. Drželi jsme hodně balon. Ale nedokážu říct, jestli jsme my hráli špatně, nebo Hradec tak dobře bránil. Do šancí jsme se až tolik nedostávali a když už jsme se v nich zjevili, tak jsme je neproměnili.