Šlape nám to, věříme si, říkali hráči

FC Vysočina Jihlava FK Jablonec
HET liga, 21. kolo so 17. 3. 2018, 15:00

Hned dva góly do sítě svého mateřského klubu vstřelil v Jihlavě Lukáš Masopust. O další branku se postaral znovuzrozený útočník Martin Doležal. Co prozradili v pozápasových rozhovorech po výhře 4:0 na Vysočině?

Lukáš Masopust dva góly do sítě mateřského klubu neslavil

Pro tebe jako jihlavského odchovance to byl určitě trošku specifický zápas.

Hlavně je to tady pro mě vždycky, když sem přijedeme těžké. Vždycky jsme tu hráli strašně, dneska to byla výjimka, že se nám to takhle podařilo, snad v tom budeme pokračovat. Byla tam dneska z ochozů na mě i nějaká nadávka, ale jinak dobrý to bylo. Vyrostl jsem tu a mám to tady rád.

Dnes od tebe hned dva góly. Byly to lehké pozice na zakončení u obou branek?

U první mi to dával krásně Jovo (Jovović), to bylo super, stačilo jen nastavit nohu. U druhého Chram (Chramosta), dával jsem to nějak na prsa a pak myslím mezi nohy brankáře.

Radost z gólů si ale moc neprojevoval.

Vnitřně jsem měl ale velkou radost, protože jsem se dokonce trefil dvakrát. Ale vůči fanouškům mi to nepřišlo fér se tady nějak hodně radovat.

Trenér Rada ti prý klade na srdce, že musíš dávat víc branek.

Dělal si ze mě srandu, že on dal víc gólů v kariéře jak já (smích). V zápase na to nemyslím, ale v týdnu si občas říkám, že na to kolik jsem toho odehrál, těch gólů fakt není moc.

Dobře nám hrají oba kraje, na druhé straně od tebe je hodně aktivní Jovović, který také dnes připravil spoluhráčům dva góly.

Je to takovej malej a nepříjemnej štírek. Takový oni jsou tyhle Jugoslávci, jak já jim říkám jogurti (úsměv). Ale ti naši Jovović s Jankovićem jsou takový hodnější. Jak bych to správně řekl, nejsou takoví sobci a jájínci, netahají to jen na sebe. Dokáží vám přihrát před prázdnou bránu a nekřičí jako ti ostatní.

Snažili jste se i na zasněženém terénu hrát fotbal po zemi a vycházelo vám to.

Neřekl bych že nám vycházelo skoro všechno, taky tam byly pasáže, kdy Jihlava byla lepší. Ale na tomhle terénu se není ani čemu divit. Někdy to nebyl ani tak fotbal, jako spíš boj.

Pět ligových zápasů, bez výher. Asi snový úvod bez ztráty kytičky, že?

Dobře jsme to načali, všichni si věříme. Rozstřílel se Doli (Doležal), já jsem začal dávat góly, Jovo, Chram, všichni ty útočící hráči jsou schopni dát gól, což je hodně nebezpečné pro naše soupeře.

Martin Doležal: Hrajeme dobrý kombinační fotbal, dovolíme si

Martine v 9. minutě si dal důležitý první gól, ale předtím jsme tam přečkali velkou šanci domácích.

Byl to takový náš klasický začátek, kdy si soupeř vypracuje nějakou šanci. To nás asi trochu probudilo. Pak přišel zblokovaný centr Jovoviće, já sem si to našel. Čekal jsem, že gólman vyběhne, ale on naštěstí zůstal na čáře a já to trefil.

Přišly další naše šance a do poločasu jsme šli s velkým tříbrankovým náskokem.

Na začátku jsme proměnili všechny šance. Vyšlo nám skoro všechno. Hráli jsme dobře, jen ke konci poločasu jsme z toho trochu vypadli a Jihlava to začala nakopával. Bylo to pak jen o soubojích, čemuž nahrávalo i to zasněžené hřiště. Druhý poločas jsme vstřelili čtvrtý gól a už se to jen dohrávalo.

Bylo tedy dobře, že se nám podařilo včas skórovat, než byl trávník kompletně pod sněhem?

Je to možné. Ale ono i kdyby ten sníh nenapadl, my bychom se dál snažili hrát tu svou hru. Jim se pak zranil ještě Ikaunieks, měli tam dva vysoké hroťáky a nezbývalo jim nic jiného než nakopávat. Naštěstí naše obrana hraje výborně a poradila si s nimi

Výborně dnes opět hrály obě křídla, odkud přicházely centry a přihrávky.

Pro mě a Honzu Chramostu je velké plus, že ty naše kraje jsou rychlé a mají fazónu. My jsme tam od toho, abychom v té šestnáctce byli a ty góly dávaly. Oni všichni teď v našem týmu hrají dobře, i proto jsme tu zaslouženě vyhráli.

Vypadá to, jako by vám bylo jedno, jestli teď hrajeme doma nebo venku, góly střílíme všude.

Teď nám to tam padá. Na podzim jsme měli šance, ale nedávali jsme góly. Teď se nám to daří, snad nám to vydrží co nejdéle.

Oproti podzimu velká změna i u tebe, udržíš spoustu balonů a konečně přicházejí i góly. Kde je ta hlavní proměna u tebe?

Asi má na mě dobrý vliv trenér Rada. Snaží se mi pomoct, ač jsem na začátku přípravy góly nedával, furt mě podporoval a říkal ať si věřím. Cítím se teď výborně. Pomohl mi gól proti Slovácku v poháru, od té doby jako by se to odstartovalo.

Právě trenér Rada na vás pokřikoval i postranní čáry i za stavu 4:0 před koncem.

On s námi žije furt, to on toho nenechá. Vždycky říká, že musíme hrát pětadevadesát minut a až pak můžeme odpočívat. Hrajeme teď dobrý kombinační fotbal, věříme si, dovolíme si. Fakt to je teď super, doufám že tu vítěznou vlnu udržíme co nejdéle.

Není teď trochu na škodu, že přichází reprezentační pauza?

Je to možné, že to někdy uškodí. Je potřeba potrénovat, pak hrajeme s Bohemkou. Když budeme hrát tak jako dnes, můžeme klidně dál v naší rozjeté sérii pokračovat.

Co jste říkali na čtvrteční los semifinále poháru, který nám přisoudil Zlín na jeho hřišti.

Tam už si člověk nemůže vybírat. Kdybychom hráli doma, tak by to bylo asi lepší. Ale jedeme na Moravu, i tam jsme už vyhráli v lize a myslím že tam můžeme uspět i teď.