Školení metody Coerver v Jablonci

O následujícím víkendu 1. - 2. dubna proběhne na jablonecké Střelnici školení metody tzv. Coerver coachingu pro fotbalové trenéry mládeže.

Akci pořádá klub FK Jablonec pro vlastní mládežnické trenéry i pro trenéry z okolních klubů. Nemalé finanční prostředky, které tak náš klub na školení vynaloží, by měly sloužit ke zkvalitnění úrovně tréninkové činnosti nejen v jabloneckém klubu, ale i v klubech nejbližšího okolí, se kterými FK Jablonec dlouhodobě spolupracuje. Projekt navazuje na snahu FAČR zkvalitnit proces výchovy fotbalistů už od nejnižších věkových kategorií tak, aby se český fotbal stal brzy opět konkurence schopným a navázal na nedávnou úspěšnou éru výchovou nových talentů.

Bohatý program plný teoretických přednášek i praktických cvičení proběhne v sobotu i neděli od ranních do podvečerních hodin. Obsahem školení bude především nový pohled na trénování dětí přípravkového a žákovského věku.

Seminář bude pokračovat dalšími školeními a ukázkovými tréninkovými jednotkami v průběhu následujících měsíců.

Coerver® Coaching

Jedná se o globální tréninkový program inspirovaný Wielem Coerverem a vytvořený v roce 1984 Alfredem Galustianem a legendou Chelsea, Charlie Cookem.

Author Štěpán Hanuš