Škoda neproměněných šancí, litoval Klucký

SK Slavia Praha FK Jablonec
ePojisteni.cz liga, 26. kolo ne 30. 4. 2017, 17:30

Na neproměněné šance žehral po zápase v Edenu jablonecký kouč Zdeněk Klucký. Co ještě uvedli trenéři na pozápasové tiskové konferenci?

Domácí lodivod Jaroslav Šilhavý musel být po zápase rád i za vydřený bod, který jeho svěřenci získali až díky brance střídajícího Mešanoviče v 90. minutě zápasu. „Je to velké zklamání pro nás. Potřebovali jsme to dnes posvětit, aby nálada byla lepší, bohužel se nám to nepodařilo. Nevím, jestli je to i dílem zkušeností hráčů. Tlak posledních zápasů se zvětšuje, ale hráči na to nejsou připraveni. Možná i náročnější program v tomto měsíci může mít vliv. Hra byla špatná. Částečně se to podobalo úternímu utkání se Zlínem. Čtyři utkání jsou do konce, ale my nic nevzdáváme. Nemůžu zapomenout na výkon Jirky Pavlenky, především díky němu bereme bod,“ pochválil Šilhavý.

Výkon ostatních se mu ale nelíbil. „Jablonec nás napadal, byli jsme těžkopádní. Oni vypadali lehce, hráli bez starostí a kombinačně velmi dobře. Všude jsme byli o krok později. Chodili nám do otevřené obrany a byli nebezpeční. Vlastní nervozitou a laxností jsme jim nahrávali,“ konstatoval trenér Slavie.

Jablonečtí sice uzmuli Slavii v boji o titul dva důležité body, přesto nemohl být Zdeněk Klucký po zápase spokojen, jeho svěřenci zahazovali šance jak na běžícím páse a o vítězství přišli v samém závěru. „Měli jsme hru Slavie nastudovanou. Taktiku jsme měli podobnou jako Zlín tady, napadali jsme je vysoko a oni měli problém s rozehrávkou. Vytvořili jsme si tu asi pět šancí, nakonec si domácí dali až vlastní branku. Bohužel v závěru Slavia dokázala vyrovnat po rychlé akci Mešanoviče,“ mrzelo Kluckého.

Náš trenér se ještě k momentu před vyrovnávající brankou vrátil „Chtěli jsme předtím střídat, ale čtvrtý rozhodčí nám to neumožnil. Bohužel. Chtěli jsme sundat Pospíšila, připraven už byl Breda. Ale trvalo dlouho, než nám rozhodčí dovolil vystřídat, že prý to neměl připravený. Přitom hra byla několikrát přerušena,“ divil se ještě po zápase jablonecký kouč.

„Kdyby nám někdo před zápasem řekl, že si odtud odvezeme bod, asi bychom to brali, ale dneska jsme si zasloužili tři body. Bohužel nepodařilo se nám proměnit šance, přitom nájezdy jsme zrovna v týdnu trénovali a na tréninku nám to šlo,“ uvedl dále náš trenér.