Šilhavý: Remíza asi odpovídá průběhu zápasu

FK Teplice FK Jablonec
Synot liga, 14. kolo ne 22. 11. 2015, 18:30

Nedělní dohrávka 14. kola na teplických Stínadlech neměla vítěze. Jak konečnou remízu 2:2 hodnotili trenéři obou celků David Vavruška a Jaroslav Šilhavý?

Domácí lodivod David Vavruška měl z utkání velmi dobrý pocit. „Začalo to ale pro nás hrůzostrašně. Po neproměněné penaltě jsme se nadechli, dvacet minut z naší strany bylo velmi dobrých, předváděli jsme slušnou hru. Pak zabral Jablonec, byl lepší, protože udržel těžké balony a prokazoval své kvality, naštěstí ale nedokázal přidal góly,“ řekl k první pětačtyřicetiminutovce kouč Teplic.

„Druhá půle byla z naší strany vynikající, kluci do toho dali úplně všechno. Ten zápas se mi hrozně líbil. Všem ubývaly síly, oběma týmům bych složil kompliment za to, co na tom terénu předvedly. Bratanovičovi sice třešnička na samý závěr nevyšla, tak snad někdy jindy,“ pousmál se dobře naladěný Vavruška.

Především na neproměněné šance žehral po skončení duelu jablonecký kouč Jaroslav Šilhavý. „Byl to zajímavý a kvalitní zápas na velmi těžkém terénu. Obě mužstva se s tím vypořádala velmi dobře. V prvním poločase jsme byli blíž vítězství než Teplice. Ta penalta a další tři naše šance… To by byl vývoj utkání určitě jiný. Teplice nás druhý poločas dostaly pod tlak, přesto jsme se dostali do vedení, ale v krátkém čase na to soupeř dokázal bohužel zareagovat. V závěru po naší chybě ještě Teplice promarnily obrovskou šanci, to bychom nakonec odjížděli s prázdnou úplně. Remíza nakonec asi odpovídá,“ řekl k průběhu zápasu jablonecký kouč.

Čím si ale náš trenér vysvětloval pasivnější hru z druhé půle? „Soupeř se vrhnul mnohem víc do útoku, hřiště bylo už hodně rozbourané. Pressingem nás dostávali jejich hráči pod tlak. Soupeř zvýšil obrátky, naopak my jsme se méně nabízeli,“ uvedl na závěr svého hodnocení jablonecký kouč.