Šilhavý: Kalich hořkosti jsme si vypili až do dna

Trenér Jablonce Jaroslav Šilhavý by pondělní ligový šlágr s Plzní spíš označil za remízový. Co řekli oba trenéři na pozápasové tiskové konferenci?

Spokojenější byl po zápase plzeňský kouč Karel Krejčí, jeho tým si po vítězství zajistil titul podzimního půlmistra. „Jsem spokojený za tři cenné body z Jablonce. I vzhledem k našemu náročnému programu, který jsme teď měli. Vyhráli jsme tu zaslouženě, kombinačně jsme byli lepší. Pomohl nám výrazně první gól. Domácí nakopávali míč na Doležala, ale měli jsme i sportovní štěstí,“ uznal kouč Viktorie. „Po přestávce jsme měli dvě šance, konkrétně Ďurišem a Kopicem. Nedali jsme a strachovali jsme se až do závěru. Dneska nám ale pracovala dobře defenzíva, takticky jsme to uhráli velmi dobře. Osobně mě Jablonec trochu zklamal, byl až moc zalezlý. Čekal jsem od nich větší aktivitu, oni spíš čekali na naši chybu v rozehrávce,“ uvedl kouč Plzně.

Na druhé straně zažíval zklamání jablonecký kouč Jaroslav Šilhavý, jeho svěřenci doma zvítězili v podzimní části jen jednou a na závěr se s domácími fanoušky rozloučili porážkou. „Kalich hořkosti podzimu jsme si vypili až do dna. Před zápasem jsme si říkali, že Plzeň je evropský tým, chtěli jsme podat i s ní podobný výkon jako s Kodaní či Ajaxem. Bohužel z ničeho nic jsme dostali gól, soupeř se tím hodně zklidnil. Plzeň je silná na balonu, bylo to pak pro nás složité. Vypracovali jsme si dost šancí, ale Plzeň taky. Z mého pohledu, když to řeknu neskromně, remíza by tomu zápasu slušela více,“ řekl na tiskové konferenci kouč Jablonce.

Náš tým se po dnešní domácí porážce propadl na osmou příčku, na vedoucí Plzeň už ztrácí propastných patnáct bodů. „Je to hodně. Sparta a Plzeň jsou asi dál než ostatní. Pošilháváme teď spíš po ostatních, ikdyž ty příčky se nám také vzdalují,“ uvedl na závěr Šilhavý.