Rozhovory po vítězství nad Spartou

FK Jablonec AC Sparta Praha
ePojisteni.cz liga, 18. kolo ne 26. 2. 2017, 17:30

Pozápasová radost z vítězství nad Spartou Praha panovala jak mezi fanoušky, tak mezi hráči. Vítězství hodnotí útočník Mihálik a svůj postřeh přidává také bývalý ředitel klubu Jiří Džmura.

Jsme strašně rádi, že tři body přišly, netajil střelec třetího gólu Ondra Mihálik

Vstřelil si třetí gól. Můžeš ho přiblížit?

Nejdřív musím říct, že jsem strašně rád, že jsem dal zase góla. Bylo to proti Slovácku, proti Liberci a teď to je ještě hezčí, že to je proti Spartě. Po střele Benyho (Beneše) se to tam odrazilo ke mně a jenom jsem mířil nahoru, abych netrefil žádného hráče a povedlo se to.

Chvilku předtím tam byl rychlý brejk, kdy to ještě gól z tvé kopačky nebyl.

Tak určitě mě to mrzelo, že to tam nespadlo už z téhle akce. O to víc jsem rád, že se mi to povedlo později.

Co jste si před zápasem řekli?

Že musíme o hodně zlepšit výkon, než který jsme předvedli na Slovácku. Hlavně dopředu to tam nebylo dobré. Věděli jsme, že se Spartě herně nedařilo v zápasech proti Rostovu a ani proti Bohemce a z toho jsme vycházeli. Oni mají velmi dobré individuality, ale nedaří se jim týmově a toho jsme se snažili využít. Chtěli jsme jako tým bojovat a nakonec to vyšlo, za což jsme všichni rádi. Doufám, že nás to nakopne do dalších zápasů.

Dařil se vám rychlý přechod do útoku.

Myslím, že se nám zápas vydařil celkově a nebyly to jen rychlé protiútoky. Měli jsme odražené balony a vzadu jsme to výborně drželi až do té penalty, což byla škoda. I když Sparta měla v držení balon víc, tak na to se nehraje. Myslím si, že jsme zvítězili zaslouženě.

Uvědomovali jste si, že jste byli na 12. místě a kdybyste dnes nevyhráli, tak by to pro vás bylo složité?

Dnešní výhra určitě důležitá byla, ale na sestup určitě nemyslíme. My chceme být daleko výš a nebavit se o tom, zda spadneme nebo nespadneme. Samozřejmě jsme rádi, že ty tři body dneska přišly a že se ode dna trochu odpíchneme, ale určitě na sestup nemyslíme.

Divím se, že tohle mužstvo je v tabulce až na 12. místě, řekl po zápase bývalý reprezentant v bobech a před sedmnácti lety ředitel FK Jablonec Jiří Džmura

Jirko, jak se ti líbil dnešní fotbal?

V první řadě musím říct, že teď moc na fotbal v Jablonci nechodím, protože hodně času trávím mimo republiku. Takže jsem tady po delší době a po dnešním výkonu se divím, že naše mužstvo je až na dvanácté příčce. Tam my určitě nepatříme. Všichni kluci dnes podali úžasný výkon a utkání zvládli po vynikajícím taktickém výkonu. Ukázalo se, že Sparta je dneska jenom jméno a že její výkonnost v současné době není dobrá.

Zmínil ses o výkonu Sparty. Co ti na něm tak vadilo?

Všechno bylo z jejich strany pomalé. Otočí se s balonem a následuje přihrávka dozadu. Zatímco my jsme měli přechod do útoku rychlej a do pohybu, oni pomalej. Sparta sice držela víc balon, ale skoro nic z toho nevyprodukovala. Samozřejmě jsme měli štěstí při té tyčce, ale to tak někdy bejvá.

Kdo se ti líbil?

Výborně hráli oba stopeři a samozřejmě střelec dvou branek Mehanović. A jak to provedl, to bylo úžasné. Žádné zpracování, napálil to z jedné a vyšlo mu to krásně. Ale pochvalu zasluhují všichni hráči. Ještě bych chtěl podotknout to, že jsem strašně rád, že dal gól Pišta Mihálik. Je to rodilý Jablonečák a držím mu palce. Opravdu jsem moc spokojenej, vyhráli jsme zaslouženě.