První branka byla důležitá, řekl střelec Pospíšil

FK Jablonec Bohemians Praha 1905
3:0
Synot liga, 18. kolo so 28. 2. 2015, 14:00

Zásluhou přesné střely Martina Pospíšila z 54.minuty otevřel Jablonec v sobotním utkání s Bohemians 1905 brankový účet utkání. Pak už se Jablonci hrálo líp a přidal další branky. Jak viděl utkání střelec důležité branky?

O průběhu hry

V prvním poločase to nebyl moc fotbal na koukání. Nevytvořili jsme si v podstatě žádnou gólovou šanci. Pokračovalo to pak i v druhém poločase, naštěstí po gólu na 1:0 se to pak už otevřelo, Bohemika začala více útočit, což nám vyhovovalo. Nakonec bereme zasloužené tři body.

O volbě zakončení své gólové střely

Už v první půli jsem tam měl podobnou situaci, kdy jsem ten balon takhle vyvezl a předtím jsem nahrál. Teď jsem měl v hlavě, že když obránci budou ustupovat, což se i stalo, že půjdu až do zakončení. Obránci ustupovali až do vápna, tak jsem jen obstřelil Škerleho, gólman nemohl nic vidět a zapadlo to krásně k tyči.

O důležitosti první branky

Podle mě to byla hodně důležitá branka proto, aby se nám hrálo líp. Bohemka bránila v bloku, těžko se nám tam dostávalo, prakticky jsme si nevytvořili do té doby nějakou větší šanci. Pak už to bylo lepší, přibylo šancí a i gólů mohlo být víc.

O trpělivosti v zápase

Trenér nás nabádal k trpělivosti, že šance určitě přijde. Nakonec jsme to dokázali urvat. Sice to především v první půli asi nebylo moc ke koukání, ale i takové zápasy prostě jsou. Máme tři body a to se počítá.

O podobnosti s podzimním zápasem s Budějovicemi

Taky jsem měl obavu, aby to takhle nedopadlo. S Budějovicemi to bylo asi ještě horší, jejich hráči bránili asi ještě víc. Byl to podobný zápas, kdyby se to stupňovalo a stále to bylo bez branek, bylo by to pro nás jen těžší. Sem za ten gól rád, byl důležitej a pomohl nám k vítězství.

O taktických úmyslech soupeřů

Během podzimu jsme si vytvořili nějaké jméno a respekt. Nikdo sem teď asi nepřijede hrát úplně ofenzivní partii, na takový styl hry si prostě budeme muset zvykat, budeme muset být více produktivní.