Prověří nás až Tipsport liga, říká Matěj Hanousek

FK Jablonec FK Velké Hamry
Přípravná utkání, přát. so 6. 1. 2018, 11:00

Záložník Matěj Hanousek nechtěl po úvodním zápase přeceňovat výhru nad prvním soupeřem. Až Tipsport liga a další kvalitní soupeři nás pořádně prověří.

Jak jsi se cítil v prvním zápase nového roku?

Byl to první zápas po dlouhém volnu. Měsíc jsme nekopali do balonu, takže to ještě samozřejmě není úplně ono. Na první zápas to bylo ale docela dobré.

Především v druhém poločase, kdy jsi hrál i ty se vám kombinace poměrně dařily.

Jo docela jo. Ale nemůžeme si tady honit triko nad takovým týmem. Třeba až zápasy v Tipsport lize a na Atlantic Cupu nás opravdu prověří, jak jsme na tom ve srovnání. Po tomhle duelu bych to nechtěl ještě hodnotit.

Nouze dnes nebyla ani o ostřejší zákroky. Nebyly některé až přehnané?

Byly, ale v tom zápalu boje nikdo nepřemýšlí, že je to nějaký přátelák nebo sranda zápas. Když jsou hráči na hřišti, tak zapomenou že jde o přátelský zápas a nechtějí uhýbat ze soubojů. To k tomu nějak patří. Ne že by to bylo schválně, ale někdy to tak vyjde. Bohužel stává se, je sem tam někdo přijde později do souboje a z toho vyplyne pak ten tvrdší zákrok.

Spatřujete už v prvním týdnu nějaké zásadní změny po příchodu Petra Rady?

Jsme spolu tři dny, takže je ještě brzo na to, to nějakým způsobem hodnotit. Zatím je začátek přípravy a ten je vesměs stejný. Hodně se běhá a trénuje. Uvidíme později.