Projekt Jablonec hasičům 2017 se povedl

FK Jablonec FC Viktoria Plzeň
ePojisteni.cz liga, 27. kolo so 6. 5. 2017, 14:00

Třetí ročník projektu Jablonec hasičům vyvrcholil sobotním utkáním proti Plzni. Pojďte si ještě připomenou slunečné odpoledne na Střelnici.

Více než sto dětí se už před zápasem zapojilo do dovednostních soutěží s hasičskou tématikou. Mohli si vyzkoušet, jak těžké je udržet stříkající hadici nebo jak náročné je odtáhnout dospělého člověka při záchranné akci. Kromě soutěžních stanovišť děti i dospělí obdivovali nové moderní vozy s hasičskou technikou. Předzápasový program zvýraznil ještě efektní příjezd hasičského veterána vozu Praga.

Při slavnostním ceremoniálu před výkopem diváci ocenili potleskem zasloužilého hasiče pana Jana Šefra, který celý svůj život spojil s kariérou hasiče, v minulosti řídil stanici HZS v Jablonci a dodnes působí ve vedení dobrovolných hasičů na Jablonecku. S gratulací panu Šefrovi přispěchal i ředitel územního odboru HZS v Jablonci Petr Bartoň. Starostka okresního sdružení dobrovolných hasičů paní Jiřina Brychcí pak převzala z rukou výkonného ředitele klubu Petra Flodrmana šek v hodnotě 20 tisíc korun jako dar od FK Jablonec.

Poločasová přestávka se nesla v duchu hrdinských činů. Letos klub ocenil hasiče, kteří zasahovali na konci minulého roku u požáru v Rychnově nad Nisou. Petr Hořejší jako zástupce celkem pěti jednotek hasičů, kteří se na tehdejším zásahu podíleli, přiblížil na hrací ploše ještě blíže celý příběh.

Utkání proti Plzni nabídlo zajímavý fotbal a nakonec díky zlepšenému výkonu v druhé půli odcházeli všichni fanoušci domů nadmíru spokojeni. Byla mezi nimi i spousta zástupců dobrovolných i profesionálních sborů hasičů na Jablonecku, kterým patří náš dík! V interní soutěži mezi dobrovolnými jednotkami nakonec zvítězil sbor dobrovolných hasičů z Rychnova nad Nisou, který se dostavil na sobotní zápas v největším počtu.

Za spolupráci po celou dobu projektu i za účast na zápase s Plzní všem hasičům děkujeme!

Author Štěpán Hanuš