Přibrzdí Jablonec rozjetou Olomouc?

SK Sigma Olomouc FK Jablonec
HET liga, 10. kolo so 14. 10. 2017, 17:00

Skončila neúspěšná kvalifikace na světový šampionát a fanoušci ligového fotbalu půjdou o víkendu opět na prvoligové stadiony. Jablonečtí fotbalisté se v sobotu představí na půdě staronového nováčka v Olomouci, která zažívá snový návrat do ligové soutěže.

Sigma se po roční epizodě v druhé lize opět vrátila mezi elitu a to ve velkém stylu. Tým trenéra Jílka chytil od samého začátku sezony rytmus, povedly se mu úvodní zápasy a mladý tým rázem produkuje nápaditý fotbal plný líbivých akcí i gólů. "Fotbal u nás v Olomouci opět začal dýchat," pravil po výborném vstupu nováčka kouč Jílek. Ten už v létě sebejistě tvrdil, že jeho mužstvo nebude hrát v nejvyšší soutěži druhé housle a zabydlí se v klidném středu ligové tabulky. Jenže teď může hanácký klub myslet ještě výše. Už teď se totiž nachází na skvělém druhém místě s úctyhodným ziskem dvaceti bodů! Hanáci prohráli jen s Plzní, po bodu si pak body dělili se Slávií a Olomoucí.

Olomoucký klub se může opřít o vlastní odchovance, především pak kvalitního ročníku 1993. Patří mezi ně především Šimon Falta, David Houska, Jakub Plšek, Tomáš Zahradníček nebo Jiří Texl. V tuzemsku není v současné době klub s větším počtem odchovanců hrající ligovou soutěž. "Před naším sestupem jsme si říkali, že jen s odchovanci hrát asi nemůžeme. Dnes už si myslím, že to za určitých podmínek jde. Odchovanci jsou totiž určitou uzavřenou skupinou a musíte do ní implementovat někoho, kdo jejich mentalitu změní. My jsme proto přivedli třeba Martina Sladkého, Miloše Buchtu, Michala Obročníka. To oživení bylo nutné," vysvětluje kouč Sigmy. Olomoučtí půjdou po reprezentační pauze do zápasu s Jabloncem v plné síle, v tréninku už jsou také Chorý či Obročník.

Také jablonečtí fotbalisté se nesou na vítězné vlně. Před reprezentační pauzou zvládli domácí duel s Mladou Boleslaví a po třech výhrách v řadě se vyhoupli už na čtvrtou příčku ligové tabulky. "Nečeká nás tam nic lehkého. Olomouc je v tabulce na druhém místě a má od Plzně jedinou prohru od začátku ligy. Stejně jako my, ale na rozdíl od nás dokázala Olomouc některé zápasy vyhrát a my jsme remizovali. Někteří kluci spolu vyrůstali a hrají delší dobu pohromadě. Většinou to jsou odchovanci, teď hrají dobrý fotbal a střílí branky. Na druhou stranu jsme teď v dobré kondici, takže si myslím, že to bude vyrovnané utkání. Asi nebude padat hodně gólů, bude to o jednom nebo dvou gólech. Když jsem viděl poslední tři zápasy Olomouce, tak se to snaží hrát jako my, nenakopávají to a snaží se hrát po zemi," říká před sobotním duelem trenér Jablonce Zdeněk Klucký.

Jablonci se proti Sigmě výsledkově poměrně daří, výjimkou byl ale poslední vzájemný duel na Andrově stadionu před sestupem Moravanů do druhé ligy, který jsme tehdy prohráli 1:2.

Jak dopadne souboj týmů, které v úvodních devíti kolech shodně podlehly jen Viktorii Plzeň?

Utkání začíná v sobotu 14. října od 17 hodin na Andrově stadionu v Olomouci

Rozhodčí: Proske Zbyněk - Kotík Radek, Arnošt Zdeněk