Představujeme hráče: Martin Pospíšil

Dalším z hráčů Jablonce, které si postupně představujeme, je dirigent středové řady Martin Pospíšil. Poznejte blíž mladého reprezentačního záložníka.

Martin Pospíšil začínal s fotbalem v rodných Bělkovicích-Lašťanech, později se přesunul do olomoucké Sigmy, kde si odbyl také ligovou premiéru za A tým. Z Olomouce také hostoval jednu sezonu v Třinci a zahrál si také v Plzni, kde měl nahradit Vladimíra Daridu. Zahrál si ve dvou utkáních základní skupiny Ligy mistrů proti CSKA Moskva a Bayernu.

Podívejte se na profil Martina Pospíšila

V lize ale odehrál za Plzeň jen čtyři zápasy a šel zpátky do Olomouce. Před začátkem sezony 2014/2015 přestoupil do Jablonce, kde se stal tvůrcem hry ve středu hřiště. Během podzimu se z Martina Pospíšila stal lídr záložní řady a tvůrce jablonecké hry.

Výborné utkání odehrál Pospíšil v Hradci Králové. Tam rozhodl svými dvěma góly zápas, kde se dlouho Jablonec nemohl prosadit. Poprvé se trefil po centru Martina Doležala a v těžké pozici na zadní tyči skóroval (VIDEO najdete zde). O svou druhou trefu se Martin Pospíšil postaral v 65. minutě. Pospa si navedl míč na střed hřiště a nechytatelně vypálil k levé tyči (VIDEO najdete zde).

Svou čtvrtou branku v podzimní části SYNOT ligy zaznamenal na Střelnici proti Teplicím, kdy přímo z rozehrávky volného kopu zaskočil brankáře hostů a uklidil míč na zadní tyči do sítě (VIDEO najdete zde). Na domácím stadionu se trefil také proti Brnu (VIDEO najdete zde) a v 18. kole proti Bohemians Praha 1905 (VIDEO najdete zde).

Díky svým výkonům na podzim si Martin Pospíšil také řekl o pozvánku do národního týmu. Uvidíme, jestli Pavel Vrba ukáže na jaře opět na třiadvacetiletého fotbalistu, který se řadí mezi nejlepší střední záložníky v české lize.

Chcete vidět naše kluky na ligovém trávníku? Pořiďte si jarní permanentku za výhodných podmínek.

Author Martin Bergman