Před repre pauzou míří na Střelnici Jihlava

FK Jablonec FC Vysočina Jihlava
ePojisteni.cz liga, 21. kolo ne 19. 3. 2017, 15:00

Před reprezentační přestávkou čeká naše fotbalisty další domácí duel. V neděli přivítáme na Střelnici další ohrožený celek - patnáctou Vysočinu Jihlava.

Její fotbalisté jsou stejně jako v zimní pauze stále na nepopulárním patnáctém, tedy sestupovém místě. Za podzim si Bílkova družina připsala třináct bodů, na jaře prozatím přidala tři body za jedno vítězství. Na nesestupovou příčku schází týmu jediný bod. „Víme, že nás nečeká jednoduchý úkol, ale snažili jsme i v zimě zocelit naše mužstvo tak, abychom se byli schopni co nejdříve dostat právě ze sestupových vod a pro Kraj Vysočina zachránit nejvyšší soutěž,“ uvedl klubový ředitel Tulis.

Moc změn se v kádru ohroženého týmu v zimě neudálo, a když už jihlavští doplnili o obránce Martina Nového, přišli o něj těsně před startem jara, díky administrativní chybě. „To, že jsme moc přestupů neudělali, dává jasný signál našim hráčům, že věříme v jejich schopnost ligu zachránit. Mužstvo si musí sednout a sehrát se, v minulosti jsme dělali hodně změn, a i to může být jeden z důvodů, proč jsme nyní tam, kde jsme,“ uvažuje nahlas sportovní manažer Jihlavy Bokša.

Za záchranou chtějí fotbalisté z Vysočiny rázně vykročit především díky domácímu prostředí. Na svém stadionu totiž hostí v jarních odvetách většinu soupeřů v boji o záchranu. „Jsou to zápasy o život a tříbodový zisk v nich je pro nás nutností,“ říká jihlavský kouč Bílek, který s týmem v zimě pracoval i na rozestavení 3-5-2.

Jihlava odstartovala jaro porážkou 0:2 na půdě favorizované Slavie. Hned v následujícím kole ale Bílkův tým naplnil slova z předsezonní tiskové konference, doma porazil Hradec Králové 3:1 a dotáhl se bodově těsně na dostřel dalším týmům ze suterénu ligové tabulky. Jenže v dalších kolech přišly dvě porážky, na hřišti Teplic 0:1 a především další domácí zápas s Karvinou Bílkovi svěřenci hrubě nezvládli a před vlastními fanoušky prohráli po velkých chybách v defenzivě 2:4. „Proti Karviné jsme byli zklamaní jak z výsledku, tak i z předvedené hry. Je to pro nás další velká komplikace. Navíc nás provázejí zranění. Každé mužstvo má sice své problémy, ale já bych si přál, abychom na tom zdravotně byli mnohem lépe, než teď jsme,“ říká před zápasem v Jablonci kouč Vysočiny Michal Bílek. Ze sestavy mu totiž v posledních zápasech vypadl obránce Rosa, další defenzivní hráč Kryštůfek má natažený sval, ve středu pole kouči citelně schází také Urblík.

Jablonec se v tomto týdnu představí proti týmu ze suterénu tabulky již podruhé. Po středečním vítězství v dohrávce s Hradcem Králové touží jablonečtí po dalším tříbodové injekci. "V neděli nás nečeká nic lehkého. Očekáváme podobný zápas jako proti Hradci. Také Jihlava je ohrožená sestupem a bude se rvát o cenné body," hodnotil blížící se duel na Střelnici domácí trenér Zdeněk Klucký. "Soupeř se nám bude určitě chtít vyrovnat v maximálním nasazení a v bojovnosti. My tomu budeme chtít ještě přidat tu fotbalovost. Na dnešním tréninku jsme zkoušeli jisté nácviky, které by měly vést k překonání obranného bloku Jihlavy, která určitě přijede především bránit," řekl Klucký, který také kvitoval možnost trénovat na přírodním trávníku v Doubravě. "V neděli chceme jednoznačně tři body a je jedno, kdo branky vstřelí," zakončil v bojovném duchu jablonecký lodivod s odkazem na poslední duel, kdy se proti Hradci paradoxně hlavou trefili dva nejmenší hráči Jablonce.

Vysočině na Střelnici příliš pšenka nekvete, poslední bod tu urvala naposledy před čtyřmi lety. Podzimní vzájemný duel v Jihlavě skončil remízou 1:1, Jablonec vedl brankou Kouřila, hosté ale stačili zásluhou Rabušice čtvrt hodiny před koncem zápasu srovnat.

Utkání začíná v neděli 19. března od 15 hodin na Střelnici v Jablonci nad Nisou

Rozhodčí: Dubravský Radek - Vysloužil Petr, Peřina Pavel