Pozápasové postřehy po porážce se Spartou

FK Jablonec AC Sparta Praha
0:3
HET liga, 11. kolo so 21. 10. 2017, 18:15

Své postřehy ze sobotního klání se Spartou poskytli po zápase kapitán týmu Tomáš Hübschman, záložník Matěj Hanousek a odchovanec jablonecké kopané Pepa Jindříšek.

Rozhodly dva góly z úvodu zápasu rozhodly, řekl kapitán mužstva Tomáš Hübschman

Tomáši, 3:0 je pro vás asi krutý výsledek.

Je to realita, bohužel. Špatně jsme začali. Už v druhé minutě jsme dostali góla a poté jsme hned z prvního rohu dostali druhou branku, takže my jsme nevstoupili do utkání tak, jak jsme chtěli. Z našeho pohledu by nám asi pomohl kontaktní gól, kdy to bohužel Doli (Doležal) nedokázal dorazit do brány. Kdybychom ho dali, tak jsme ve hře a utkání by se vyvíjelo asi jinak.

A co druhá půle?

Ve druhém poločase jsme chtěli hrát dopředu, abychom dali branku a pokusili se s tím výsledkem něco udělat. Šance jsme však zahodili. V závěru jsme si to sami zavařili a dostali jsme zbytečný gól na 3:0.

Zdálo se, že při těch úvodních dvou gólech tam byli sparťanští hráči úplně sami.

Já si nemyslím, že úplně sami. Vatajelu má dobrý centr, Šurala jsme nepokryli dostatečně a byl z toho první gól. On hraje dobře tělem i hlavou a chyby do fotbalu patří, jinak by nepadaly góly. Takže bych řekl, že jsme začali herně dobře, ale nepohlídali jsme si dvě situace, po kterých jsme dostali branky.

Sparta v současné době nemá nejvydařenější období.

Ale to neznamená, že sem jela prohrát. Sparta je Sparta. Vystřídalo se tam pár hráčů a procházejí pro ně nepříjemným obdobím, ale dnes Sparta dokázala, že se může vrátit do své bývalé formy. Myslím si, že jsme hráli na hranici úsilí a bojovnosti, ale Sparta dokázala, že jejich kádr je hodně kvalitní. Nikdo nám nic vyčítat nemůže. Chtěli jsme to urvat, bohužel se to nepodařilo.

Ve druhé půli byla situace, kdy jste šli tři na jednoho, ale Trávník nepochopitelně střílel.

Tak já jsem s ním ještě nemluvil, ale myslím si, že Pištu Mihálika, který šel zleva, ani moc nezaregistroval. Z druhé strany mu běžel Standa Tecl, ale v závěru to asi vyhodnotil tak, že to vezme na sebe a zakončí to. Kdybychom z toho dali gól, tak jsme možná v zápase byli ve hře.

Vaše předvedená hra určitě neodpovídá jednoznačné porážce.

Když jsem hrál na Ukrajině, tak nám trenér Lobanovskij říkal, že kdo nechodí na fotbal, tak ať ho vůbec nehodnotí. Takže když si někdo přečte výsledek a chce utkání hodnotit, tak je to špatně. Z prohry nejsme nadšeni. Spartě jsme však byli vyrovnaným soupeřem, ale za to nám nikdo nic nedá. Pro nás je to upozornění, abychom se vyvarovali podobných zápasů a příště byli v koncovce víc koncentrovaní.

Matěj Hanousek: Výsledek úplně nevypovídá o dění na hřišti

Brzo jsme inkasovali dvě branky, nepociťovali jste až příliš velkou nervozitu ze soupeře?

Neřekl bych že šlo o nějakou nervozitu. Když to bylo 0:2, už nemáte co ztratit. Hraje se trochu jinak, trochu odvážněji, už tolik nemyslíte na zadní vrátka. Druhý poločas byl trochu i o tom, že Sparta hrála to, co potřebovala, a my jsme se tam bohužel nedokázali dostat. Konečný výsledek tak úplně nevypovídá o tom, jak to vypadalo na hřišti, ale Sparta vyhrála zaslouženě.

Čemu tedy přičítáš ty dva rychle inkasované góly?

Těžké to takhle hned říkat po zápase. Góly jsou samozřejmě vyústěním několika chyb za sebou. U první branky to podle mě byla velmi dobrá akce Sparty. Podíváme se ještě na to, ale tomuhle se jen velmi těžko zabraňuje, když mu to z lajny posadí přímo na makovici, s tím se nedá takřka nic dělat. To je snad neubránitelné, když se útočník takhle dobře postaví a trefí ho přímo do kroku.

Přesto jsme se tlačili do zakončení, ale gólovek moc nebylo.

Musíme brát, že je to furt Sparta. Ikdyž nebyli tolik na balonu, tak stále hráli dozadu poměrně dobře. Je to dobrý tým. Sparta navázala na dobrý výkon proti Plzni. Neřekl bych, že nás něčím překvapili, že by hráli nějak jinak a zaskočili nás.

Jablonec si zasloužil lepší výsledek, poznamenal jablonecký odchovanec, v současné době hráč Bohemky Pepa Jindřišek

Jednoznačný výsledek pro Spartu. Myslíš si, že tomu odpovídala i hra?

Kdo zápas viděl, tak to byl celkem vyrovnaný zápas. Ovšem Sparta dala do 16. minuty dva góly, které by domácí obrana dostávat neměla. Oba ze vzduchu. V prvním případě není možné nechat odcentrovat hostujícího hráče tak, že z toho pramení gól a při druhém gólu tam nechat hlavičkovat volného hráče Sparty. Domácí oproti Spartě zaostávali pouze v proměňování šancí. Kdyby Doležal proměnil na konci první půle tutovku, určitě by se domácím hrálo líp.

Jablonečtí stále bojovali a rvali se o co nejlepší výsledek, ale Sparta v té chvíli dokazovala, že má zkušenější mužstvo. Nikam nepospíchala, nechala domácí hrát a z rychlých protiútoků zlobila. Přesto měli domácí další šance, ale pokud je neproměníte, tak nemáte šanci vyhrát. Jak říkám, výsledek je pro domácí krutý, ale fotbal se hraje na góly a v tom byla Sparta lepší.

Spartu uklidnily ty dva rychlé góly.

Naprosto souhlasím. Ty je postavily na nohy. Hráči Sparty začali být sebevědomější, nemuseli nikam pospíchat. Hráli dobře kombinačně a ve druhé půli spoléhali na brejky. Jablonec to musel otevřít a z toho, byť opět po zbytečné chybě, pramenil třetí gól.

Co jsi říkal šanci Trávníka ve druhé půli.

Tři šli na jednoho obránce a on to řešil, jak nejhůř mohl. Místo přihrávky volnýmu Teclovi nebo Mihálikovi vystřelil sám. To byla obrovská chyba.

Věřil si, že Jablonec Spartu porazí?

Před zápasem určitě, protože podle statistik tady Sparta moc nevyhrávala. Dnešním zápasem to bohužel skončilo.