Podzimní sedmé místo odpovídá kádru, říká kouč juniorky Pavel Drsek

Juniorský tým BAUMITu Jablonec na podzim odehrál porci 21 mistrovských zápasů, které mu průběžně vynášejí sedmou příčku v tabulce Juniorské ligy. Trenéra Pavla Drska na podzim potěšilo počínání jeho svěřenců především proti zkušenějším a starším soupeřům.

Jablonec do soutěže dobře odstartoval, pak ale přišlo nepovedené období, čím si to vysvětlujete?

Sezonu jsme začali výborně. Hned ze začátku jsme nahráli dost bodů. Byla tam i euforie, kluci i díky tomu hráli velmi dobře. Pak na nás padla taková menší deka. U takhle mladých kluků je to ale i normální, ta výkonnost není až tak vyrovnaná. Nebylo to pro nás v těch týdnech úplně jednoduché období, ale kluci se z toho vyhrabali. Ke konci podzimní části jsme se ale zase zvedli a najeli jsme na vítěznou sérii.

V září se týmu přeci jen tolik nevedlo. Tehdy jste přiznal, že zhoršené výkony některých svěřenců přišly se začátkem školního roku.

Bavili jsme se o tom i s jinými trenéry juniorek a viděli ten problém podobně. Na klucích co chodí do školy, bylo se začátkem září vidět, že neumějí přepojit v hlavě ze školy na fotbal.

Někteří letos maturují a není to pro ně jednoduché. V týmu máme i dva kluky co v pondělí jdou dopoledne do školy, mezi hodinami si skočí na oběd a pak přilítnou na zápas. Není to jednoduché a na některé hráče to podle mě mělo vliv. Ta výkonnost nebyla taková jako například v přípravě nebo na samotném začátku sezony.

Takže s průběžným sedmým místem po podzimu jste spokojen?

Řekl bych, že to sedmé místo odpovídá stavu našeho kádru.

Jak jste byl spokojen s jednotlivci?

Nerad bych někoho kritizoval nebo chválil. Řeknu jim to ještě na začátku zimní přípravy individuálně a do očí. Řada hráčů měla dobré i špatné zápasy, ale jednotlivce vyzdvihovat ani kritizovat nebudu.

Jedno jméno ale zmínit musím. Pro takového Vojtu Geberta je juniorka už málo. Pro něho by bylo dobré, aby zkusil hrát druhou ligu. Uvidíme, co se podaří pro něj poskytnout, protože nějaký zájem o něj jsem už registroval.

Očekáváte nějaký pohyb v kádru před zimní přípravou?

Končí David Sedláček, který u nás byl na hostování. Chtěl bych mu poděkovat, charakterově je to výborný kluk, ale bohužel s výhledem na náš A-tým jsme se s vedením dohodli, že hostování nebude prodlouženo. Bohužel to tak ve fotbalovém životě někdy je, že jsme se museli rozloučit.

Míra Štemberk, je to ročník 1993, u toho bych byl také rád, kdybychom mu našli angažmá ve druhé lize, pokud to půjde. Uvidíme, jak se bude vyvíjet situace na českém trhu.

Dále uvidíme, jestli Drozd a Houser půjdou do přípravy s ligovým týmem od začátku nebo ne. Bude také záležet i na nákupu hráčů do A-týmu. Chceme také opět posunout pár hráčů z dorostu, takže to budeme mít ještě více omlazené o nějaké ročníky 1996. Už jsme na tom dohodnutí s trenérem Oulehlou. Je to všechno fotbalový život, chtěl jsem, aby mladší kluci přišli a na tu soutěž si už zvykli.

Kdy začínáte zimní přípravu a jaký bude její průběh?

Kluci budou mít měsíc dovolenou, začínáme v sobotu 3. ledna. Začínáme testy v nemocnici a hned zjistíme, jak na sobě pracovali přes dovolenou. Všichni dostali individuální plány, tak uvidíme, jak se kdo připravoval. V prvním přátelském utkání hrajeme 10. ledna se Slovanem Liberec. Pak už se to bude rozjíždět, těch zápasů je tam dostatek. Čeká nás i pětidenní soustředění v Heřmanicích v Podještědí.

Jaký je váš osobní názor na probíhající třetí ročník Juniorské ligy?

Já jsem byl spokojený. Bylo tam pro nás dost zápasů, kde jsme si mohli prověřit, jak na tom naši kluci jsou. Většinou jsme hráli s našimi mladšími kluky proti starším a v tomhle ohledu to bylo důležité zjištění, že dokážeme obstát v souboji proti zkušenějším hráčům.

Co vás na podzim potěšilo?

Naposledy třeba po posledním domácím zápase s Příbramí. Potěšilo mě, že trenér soupeře dokázal po zápase naše mladé kluky ocenit, že jsou schopni konkurenčního boje proti starším hráčům.