Podzim podle ofenzivních statistik

První polovina soutěžního ročníku 2015/2016 české nejvyšší soutěže pro nás přinesla osmé místo v tabulce. Z 16 zápasů jsme získali 4 výhry, 8 remíz a 4 prohry při celkovém skóre 26:21. Na kontě máme tedy 20 bodů. Pojďme se podívat, jak vypadal podzim pohledem ofenzivních týmových statistik.

Venku lepší než doma

I přes nepříliš uspokojivé umístění v tabulce jsme na podzim patřili do nejlepší pětky týmů, co se ofenzivy týká. Vstřelili jsme 26 branek, což je pátý nejvyšší počet v SYNOT lize. Této statistice vévodí Mladá Boleslav, která vsítila 39 gólů! Zajímavostí je, že jsme si počet gólů rozdělili rovnoměrně do prvního a druhého poločasu po 13 trefách.

Velký rozdíl byl také v domácích a venkovních zápasech. Zatímco na Střelnici se nám příliš nedařilo, tak zápasy na hřištích soupeřů byly dobré. Z osmi domácích zápasů jsme jen jednou vyhráli, pětkrát remizovali a dvakrát byli poraženi. S osmi body ze Střelnice by nám v tabulce domácích zápasů patřilo až 15. místo! Naopak v zápasech venku jsme atakovali medailové pozice a jsme na třetím místě. Osm zápasů přineslo tři výhry, tři remízy a dvě porážky. Lepší je jen Slavia a Plzeň. Venku jsme navíc vstřelili 14 branek.

Jsme nejpilnější střelci

Mezi kluby nejlepší čtyřky SYNOT ligy vyčníváme hned ve dvou ofenzivních statistikách. Během 16 podzimních zápasů jsme si vypracovali 1452 útoků, což je o téměř stovku více, než má lídr ligy z Plzně. A výrazný máme také počet střel na branku. Jako jediný tým z ligy jsme překročili sto střel mezi tyče a máme jich na kontě 107. Za námi zůstává Plzeň (99), Mladá Boleslav (98) a Sparta (96). V celkovém počtu střel jsme na děleném prvním místě s Plzní, když máme na kontě 276 střeleckých pokusů.

Na čelních pozicích se pohybujeme také v počtu rozehraných standardních situací. Těch jsme na podzim měli 159. Lepší je jen Mladá Boleslav, která rozehrávala 163 standardních situací.

Na podzim jsme nezaostávali ani v počtu přihrávek. S celkovou sumou 8114 přihrávek nám patří v ligové konkurenci čtvrté místo. Před námi jsou pouze Mladá Boleslav (8227), Viktoria Plzeň (8403) a Sparta Praha (9499). Stejná příčka nám patří také v úspěšnosti přihrávek, kterou máme 79,13%. Z celkového počtu přihrávek jsme rozdali 734 dlouhých přihrávek s úspěšností 66,35%, což je třetí nejlepší výsledek z ligy.

Pokutové kopy

V průběhu podzimu jsme kopali šest penalt, což přímo koresponduje s naší nejvyšší útočnou aktivitou z ligy. Ani ostatní týmy ale nebyly pozadu. Po čtyřech penaltách kopala trojice týmů Sparta, Plzeň a Mladá Boleslav. Z nařízených penalt jsme vytěžili pět branek a neproměnili jsme až tu poslední v Teplicích. Proti nám se kopaly dvě penalty obě soupeř proměnil.

Více statistik najdete také na klubovém webu (po kliknutí na obrázek). Příště se podíváme na defenzivní statistiky našeho týmu.

Author Martin Bergman