This text will be replaced
Rozhovor
10
duben
2017

Po výhře vládla v jablonecké kabině dobrá nálada


Včerejší vydařené domácí představení se Zlínem hodnotí v pozápasových rozhovorech útočně laděné duo Diviš – Mihálik a bývalý jablonecký kanoných Radek Hromádko.

Po výsledku 2:0 vládne spokojenost, řekl po utkání útočník Jaroslav Diviš

Blahopřeji ke stému ligovému zápasu. Jaký byl?

Děkuju. Byl příjemný, protože jsem se vrátil do sestavy. Vyhráli jsme a jsem rád, že to vyšlo.

V úvodní fázi zimní přípravy si pravidelně nastupoval a dával góly, ale pak se ti na soustředění v Portugalsku příliš nedařilo. Pokračovalo to i v úvodních jarních zápasech a moc si nehrál. Co se stalo?

Trenér se tak rozhodl, ale faktem zůstává, že to z mé strany nebylo ono. Pak jsem párkrát nastoupil za juniorku a ty zápasy mi pomohly. Nakonec jsem se do ligové sestavy dostal, za což jsem rád. Snad jsem svým výkonem trenéra přesvědčil, že můžu naskočit i do dalších zápasů.

Většinou hraješ spíše z pravé strany. Vyhovuje ti to místo, nebo hraješ raději vpředu?

Na pravé straně máte víc volnosti, ale dneska jsme hráli 4:4:2 a šlo to, takže si myslím, že je jedno, kde hraju. Sice jsme tam pár brejků nedotáhli, ale jsme rádi, že jsme to zvládli. Zlín je silné mužstvo.

Takže po zápase vládne spokojenost?

Určitě z výsledku. Na druhou stranu víme, že herně to trošku drhne, ale to se dá vylepšit. Máme týden na to, abychom si vyhodnotili, kde ty chyby byly a pak nás čeká Brno.


Ondra Mihálik: Jen dobrými výkony a vstřelenými brankami se dostanu na EURO

Zdá se, že si specialista na Zlín.

Asi jo… První gól jsem jim vstřelil asi před dvěma roky a na podzim u nich také. Za poslední dobu jsem dal ve třech zápasech tři góly, ale jako specialista se necítím. Jsem rád, že mi to tam dneska spadlo.

Jak těžká to byla branka?

Martin Pospíšil mě po tom centru skvěle našel. Snažil jsem se udělat krok před obránce, abych měl výhodu. Potom jsem to chtěl hlavně trefit a jsem rád, že to zapadlo za tyč. Důležité bylo, že jsme od začátku zápasu vedli.

Proč si střídal?

Ke konci první půle mě ve výskoku píchlo v levém lýtku. Cítil jsem lehký tah a nechtěl jsem, aby to bylo horší, takže jsem radši požádal o střídání.

V závěru prvního poločasu jsi tam měl ještě jednu velkou šanci. Proč to nevyšlo?

Máte pravdu. Zase to bylo po centru Martina Pospíšila. Byl jsem sám před gólmanem, ale nevyšlo to. Spíš jsem tu střelu měl řešit levačkou, než si to pouštět na pravačku a potom jsem to netrefil. To byla stoprocentní šance. Kdyby to bylo 2:0 už před poločasem, asi by to nebyly takové nervy až do konce zápasu. Ale nakonec to 2:0 skončilo, takže jsme rádi.

Vstřelil si už sedmý gól. Pomůže ti to, abys co nejblíže nakouknul do reprezentace do 21 let?

Pro mě je v současné době důležitý každý dobrý výkon a každá branka dobrá na to, abych trenéru Lavičkovi dokázal, že na EURO chci a že dělám všechno pro to, aby mě nominoval.


Jablonec se ještě může dostat do popředí tabulky, řekl po utkání bývalý výborný útočník Jablonce Radek Hromádko

Radku, zkusme si zápas zhodnotit. Jak vypadala podle tebe první půle?

Kromě těch dvou šancí Pišty Míhálika moc zajímavá nebyla. Z první padl gól a gól měl padnout i při druhé šanci. Zdálo se mi, jakoby Zlín byl po pohárovém zápase s Libercem trochu unavenej. Jablonec měl o trochu víc ze hry a Diviš svou rychlostí sem tam zlobil.

A druhý poločas?

Ten už byl jinej. Obě mužstva hrála otevřený fotbal a bylo se na co koukat. Ze strany Jablonce i Zlína tam bylo dost šancí. Hrálo se víc po stranách, do hry se dostával Zelený s Pospíšilem a vpředu hrál dobře Diviš. Viděl jsem ho hrát za juniorku a už tam hrál dobře a potvrdil, že svou rychlostí je platnej.

Ve všech jarních zápasech nás drží výborní stopeři Beneš s Pernicou.

Oba hráli opravdu dobře. Beneš byl navíc nebezpečný při útočných standardkách a v obraně měli všechny hlavy. Hráli fakt dobře. Jablonec dnes ukázal, že má stále na to hrát v popředí tabulky a myslím si, že je všechno otevřený.

Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter