Plusový bod, říká strážce branky Vlastimil Hrubý

SK Sigma Olomouc FK Jablonec
HET liga, 10. kolo so 14. 10. 2017, 17:00

Především jeho zásluhou přivezl náš tým bod za bezbrankovou remízu ze hřiště Sigmy Olomouc. Brankář Vlastimil Hrubý čelil na konci utkání dvěma obřím šancím soupeře a obě vychytal.

V závěru zápasu si vytáhl dva excelentní zákroky, především díky nim jsme urvali na Hané plusový bodík.

Dneska ten bod musíme brát. Olomouc nás kombinačně přehrála. Nakonec můžeme být za ten bod rádi, protože jsme mohli odjet i s prázdnou. Sigma byla v kombinaci lepší. Posledních dvacet minut jsme s nimi měli docela problémy. Nedařilo se nám udržet balon vepředu, hrnulo se to na nás. Za mě určitě plusový bod.

Pojďme k těm obrovským šancím Sigmy, když si vychytal v 83. minutě Plška a v nastavení i Moulise.

První byl centr z mé levé strany. Hráč to dával pod sebe a z první to střílel, naštěstí to dával poměrně blízko mě, já stačil zvednout ruku a míč mě trefil. Při té druhé šanci kopeme my roh a místo abychom ho zahráli nějak v klidu, tak soupeř z toho má stoprocentní šanci. Už jsem šel jen proti Pavlovi (Moulisovi), tak abych mu zmenšil střelecký úhel, to se povedlo a jsem za to samozřejmě rád.

Který z těch dvou klíčových zákroků byl pro tebe těžší?

Asi ten první. Tam to bylo jen o tom reflexu, že jsem zvednul ruku a trefilo mě to. Při druhém zákroku v nastavení jsem měl balon celou dobu před sebou.

Pavla Moulise znáš ze společného působení ještě v Jablonci.

Jojo. Rok a půl tam s námi byl. Známe ho, jsem rád, že nám gól nedal. Taky nám trochu po zápase nadával (smích). Samozřejmě přátelsky.

Stačí se gólmanovi v té rychlosti vybavit, co může hráč, kterého znáš, udělat v zakončení?

Vůbec jsem nevěděl v tu chvíli, kdo na mě jde. Viděl jsem jen balon a nějakého hráče. Snažil jsem se jen balon chytit, a to se povedlo. Byly to poslední vteřiny zápasu. Byla by škoda ztratit aspoň ten bod.

Na Hané jste si museli poradit bez absentujícího Luďka Pernici, kterého na stoperu nahradil Marek Kysela. Byl to velký zásah do obranné fáze?

Marek Kysela ho nahradil velmi dobře. Je jen dobře, že máme náhradu za hráče, kteří jsou pro nás velmi důležití. Dneska ta obrana až na těch pár výjimek pracovala velmi spolehlivě. Nějakou práci tam přede mnou měli, ale uhráli to docela dobře. Chorý se do ničeho nedostal a Plšek si chodil pro balony níž. Tedy až na ty dvě jejich super šance.

Už za deset dní se na Andrův stadion naše výprava vrátí. Tentokrát bojovat o postup v poháru Mol Cup. Co musíme zlepšit, abychom zde byli úspěšní?

Bude záležet jací hráči nastoupí do poháru zápasu. Je dost možné, že tu budou dvě jiné jedenáctky. Přijedeme sem bojovat a zkusit se vyvarovat chyb a pokusit se přehrát Olomouc hlavně v tom středu pole.