Pět gólů v síti soupeře potěšilo i hráče

FK Jablonec FC Vysočina Jihlava
HET liga, 7. kolo ne 17. 9. 2017, 15:00

Nedělní pětigólovou nadílku hodnotí v pozápasových rozhovorech střelci Stanislav Tecl s Ondřejem Mihálikem a bývalý záložník Tomáš Čížek.

Budu rád za každý gól, který Jablonci pomůže k vyšším příčkám, poznamenal střelec dvou gólů Standa Tecl

Stando, v pondělí jsi říkal, že se ti proti Jihlavě moc nedaří a dneska jsi dal dva góly. Znamená to, že se to změnilo?

No, to je pravda. Doufám, že se to tímto zápasem změnilo a že se mi teď bude dařit víc.

Jak jsi viděl to vyloučení?

Bylo stoprocentně. Nám to hodně pomohlo a samozřejmě, když člověk potom vede a ještě k tomu máme o jednoho hráče navíc, tak se hraje líp.

Nebyl jsi daleko k tomu, abys dal hattrick.

Chtěl jsem ho samozřejmě dát, nebudu říkat, že ne. Ale že by mě to mrzelo, to ne. Já jsem rád, že jsme vyhráli a že jsme po dlouhé době dokázali dát hodně branek. Zápas jsme jednoznačně zvládli.

Proti Dukle jste penaltu neproměnili, teď už jsi to vzal na sebe.

Hlavně jsem si věřil. Jsem tady jeden z těch zkušenějších, takže tu zodpovědnost na sebe musím vzít. Od toho tady jsem.

Jak těžký byl zápas po vyloučení a následné penaltě?

Bylo vidět, že tady Jihlava chtěla hrát jinak, ale to vyloučení jejich hru ovlivnilo. Myslím si, že po třetí brance jsme věděli, že zápas máme pod kontrolou. Bohužel jsme nedali víc gólů, těch šancí jsme měli dost, ale třeba jsme si něco pošetřili za týden na Bohemku.

Do Jablonce jsi přišel později, ale přesto pět gólů, to je pěkný počin.

Je to pěkné, ale je to hrozně krátká doba na to dělat nějaké závěry. Radost mám z každého gólu, který Jablonci pomůže bojovat o ty nejvyšší příčky.

Jsem zvědavý, co mi taťka řekne na dnešní gól, řekl střelec gólu Ondřej Mihálik

Dneska jsi dal gól, který se jen tak nevidí. Můžeš tu situaci popsat?

Když brankář dlouho neodehrával balón, tak jsem tam šel na risk. Míč jsem mu tečnul a naštěstí to šlo do brány.

Jihlava vám sedí. Čím to je?

To máte pravdu, ale nám dneska hodně pomohla ta penalta na začátku utkání a následné vyloučení. Potom už pro ně bylo hrozně těžký běhat skoro 80 minut v oslabení. My jsme to už jen kontrolovali a jsme rádi, že jsme těch gólů dali hodně. Měli jsme jich však dát víc, protože těch šancí tam bylo dost.

Byla to tvá osmá branka jako střídajícího hráče.

Asi to tak bude. Já jsem rád za každý gól. Ještě bych chtěl, abych těch minut odehrál víc a ne abych byl jen pověstný žolík.

V letošní sezóně dal Standa Tecl už pět gólů, ty čtyři. Co tomu říkáš?

Standa má neuvěřitelnou formu a dát jeden gól na zápas od té doby, co k nám přišel, je obdivuhodné. To mu samozřejmě strašně pomáhá a tou svou rychlostí a gólovostí je pro nás velkým přínosem. A když se k tomu přidají i moje góly nebo kohokoliv jiného, jsem tomu rád. Důležité jsou po těch předchozích zbytečných ztrátách tři body. To je to hlavní.

Probereš svůj gól s tátou, který býval výborným střelcem?

Jo, to určitě. Po zápase si voláme a můžu říct, že taťka je rád za každý gól. Jsem zvědavý, co mi řekne na ten dnešní.

Dneska podali kluci dobrý výkon, řekl bývalý hráč Jablonce Tomáš Čížek

Tomáši, vyhráli jsme 5:0, takže spokojenost?

Určitě. Já si myslím, že gólů mohlo být ještě víc, ale všichni fanoušci jsou nakonec spokojeni jak s výsledkem, tak i s hrou.

Gól dali jablonečtí již ve 13. minutě a to mužstvu asi hodně pomůže.

Naši hráči šli dobře do vápna a byla z toho jasná penalta na Doliho (Martina Doležala) a navíc i vyloučení. V té chvíli se utkání zlomilo a hrálo se na jednu branku. Takže ano, vyloučení a gól v úvodu zápasu mužstvu hodně pomohlo.

Potom se celý zápas prakticky odvíjel na polovině hostů.

Jo, máte pravdu. Pět gólů je dost, ale ještě minimálně ty tři, čtyři mohli přidat. Vlasta Hrubý byl v bráně vlastně bez práce. Kluci hráli dobře a je od čeho se do dalších bojů odrazit. Škoda jen těch zbytečných ztrát v utkáních s Teplicemi, Duklou a Ostravou.

Co říkáš tomu, že Standa Tecl dal už pět gólů a zřejmě povede tabulku střelců?

Je vidět, že přišel ze Slavie hodně nažhavenej. Dává góly a to je pro Jablonec jenom dobře a je dobře, že to střílí i Mihálikovi. Věřím, že se přidají i další.