Pavel Drsek odchází k A mužstvu Dukly

Trenér naší juniorky odchází do FK Dukla Praha, kde dnes doplnil nově složený trenérský tým tamního ligového A mužstva.

Pavel Drsek přišel do Jablonce poprvé ještě jako hráč v roce 2009. Ve 47 utkáních za ligový Baumit vstřelil 4 branky a po dobu dvou sezón plnil vůdčí roli v mužstvu nejen díky svým bundesligovým zkušenostem.

Aktivní kariéru ukončil o rok později na Střížkově a ihned se vrátil na Střelnici, kde vytvořil trenérskou dvojici s Romanem Skuhravým. Nejprve vedli úspěšně jabloneckou juniorku a v sezóně 2013/14 působil Drsek jako asistent u A týmu. Poslední dva ročníky vedl jabloneckou juniorku již jako hlavní trenér a současně rozjel studium trenérské profi licence UEFA.

V současné chvíli odchází těsně před svými 40. narozeninami za velkou výzvou do pražské Dukly, kde se připojí k Jaroslavu Hynkovi a společně nahradí Jaroslava Šilhavého, který putoval minulý týden do Slavie. "Pavlovi děkujeme za skvělou práci, kterou v minulých letech jako hráč a později i jako trenér pro náš klub odvedl. Trenér Drsek měl u nás platnou smlouvu a dnes došlo k dohodě mezi oběma kluby. Možnost trénovat ligový tým je pro něj velká výzva a my mu v jeho další kariéře přejeme hodně úspěchů. Zároveň věříme, že pouto k jabloneckému klubu zanechá stopy a že se třeba Pavel do Jablonce jednou vrátí," řekl k odchodu současného trenéra juniorky Štěpán Hanuš, tiskový mluvčí FK Jablonec. "Obsazení trenérského postu naší juniorky budeme řešit v nejbližších dnech," dodal Hanuš.

Pavel Drsek opouští tedy trenérské služby Jablonce po více než třech letech. "Rozhodnutí nebylo jednoduché, protože jablonecký klub mi přirostl k srdci a stal se pro mě takovým druhým domovem. Chtěl bych poděkovat Mírovi Peltovi a všem v klubu, že jsem měl možnost tu pracovat. Taky bych rád poděkoval hráčům, s kterými jsem spolupracoval, protože hráči jsou ti, kteří dělají trenéra," řekl k důležitému životnímu kroku Pavel Drsek.

Author Štěpán Hanuš