Ohlasy na vítězství s Ústím nad Labem

FK Jablonec FK Ústí nad Labem
Přátelská utkání, přát. st 28. 1. 2015, 13:30

Středeční vítězné utkání s Ústím nad Labem hodnotí trenér Jaroslav Šilhavý a záložník Lukáš Masopust, který poprvé od svého příchodu do Jablonce zasáhl do zápasu.

JAROSLAV ŠILHAVÝ

O vítězství a obratu v zápase s Ústím nad Labem

Bylo to poslední utkání před odletem na naše herní soustředění. První poločas byl z naší strany hodně opatrný, měli jsme málo pohybu. Naše pasivita byla potrestaná i gólem v naší síti. Jsem ale samozřejmě rád, že ještě v první pětačtyřicetiminutovce se nám podařilo obrátit ten nepříznivý stav.

V druhém poločase už tam byly velice pěkné akce a myslím, že jsme mohli dát víc gólů než ten jeden.

Jsem rád, že všichni jsou v pořádku, i když dnes nám odkulhal Beneš. Dostal koňara, ale snad to bude v pořádku a dál budou všichni k dispozici.

O zužování kádru před odletem do Portugalska

Nemáme ani co zužovat. Chceme mít dvacet hráčů do pole a tři brankáře. Zatím to tak vychází skoro přesně. Uvidíme, jak se rozhodneme v angažování dvou cizinců v případě Koného i Kuzněcova. To je nyní otázka hodin, nejpozději asi čtvrtka.

O výsledcích v přípravě

Nepřeceňoval bych je. Raději bych vyzdvihl, že kluci pracují kvalitně na tréninku. Teď nastane ta herní část, která by nás měla připravit už i z hlediska taktického na první zápasy.

LUKÁŠ MASOPUST

O návratu na hřiště

Že jsem se dostal do hry, to je hezké. Ale s balonem mi to vůbec nejde. Byl to hroznej zápas pro mě. Jsem sice rád, že jsem po dlouhé době hrál, ale jinak jsem z toho byl celkem nešťastnej, bylo to hrozný.

O nejtěžších věcech po návratu

Snad to očekávání nebylo veliké, hrál jsem poprvé a nějakých dvacet minut. Nejtěžší je teď i zpracovat balon (smutně). Nevěřím si na balonu, není to prostě ono, ani fyzička není.

O zapojení do tréninku bez úlev

Od čtvrtka jsem začal trénovat už s klukama. V pátek jsem měl lehčí virózu, přes víkend jsem tedy nebyl. Od pondělka zase normálně trénuju.

O vítězství s Ústím nad Labem

Moc jsem toho neviděl, běhal jsem za bránou, takže jsem toho nestíhal moc sledovat. Bylo to hodně bojovné utkání. Hlavně na začátku utkání tam byly ostřejší fauly. Pospa (Martin Pospíšil) to pak dvakrát dobře trefil a to asi rozhodlo.