Ohlasy na vítězství s Bohemians Praha

FK Jablonec Bohemians Praha
Přátelská utkání, přát. so 24. 1. 2015, 11:00

Asistent trenéra Jiří Chytrý a střelec jednoho gólu Vít Beneš hodnotí vítězné utkání v zimní přípravě nad Bohemians Praha, které Jablonec vyhrál 7:0.

O dalším vítězství v přípravě

Jiří Chytrý: Utkání splnilo svůj účel. Vytvářeli jsme si šance, dávali jsme góly, takže se zápasem jsme spokojeni.

Vít Beneš: Celý zápas jsme hráli dobře, drželi jsme balon. Někdy ta kombinace mohla být i rychlejší. Měli jsme být přímočařejší ale i to jsme snad splnili.

O sedmi brankách v síti soupeře

Jiří Chytrý: Byli jsme efektivní, dali jsme góly a jsme za to rádi.

Vít Beneš: Vysoké vítězství určitě potěší. Konečně byla taky ta nula vzadu. Hlavně že jsme si zastříleli a pobavili jsme přítomné diváky.

O třetiligovém soupeři Bohemians Praha

Jiří Chytrý: Hráli v rámci svých možností. My jsme rádi, že se snažili hrát fotbal a že se nesnížili k tomu, řešit to pomocí faulů. Hráli slušně a poctivě. Kvalitou jsme je převýšili a rozhodli v náš prospěch.

Vít Beneš: Nevím, s jakou taktikou sem přijeli, ale nechávali nám hodně prostoru. Když napadali, tak se to dobře vykombinovalo a pak jsme přecházeli do útočné fáze a tam už to bylo jen o tom, jestli to vyřešíme nebo ne. Většinou jsme to vyřešili dobře.

O testovaném útočníkovi Koném

Jiří Chytrý: Vyzkoušeli jsme si ho a teď se rozhodneme, jestli ho angažujeme nebo ne. Viděli jsme, jak hraje a jak se chová v herních situacích, k tomu to utkání posloužilo a teď si to už jen vyhodnotíme.

Vít Beneš: Já bych ho asi pochválil. Gól dal, úkol splnil a myslím, že se ukázal v dobrém světle. Doufám, že se mu u nás bude takto dařit pořád.

O návratu obránce Víta Beneše po zranění

Jiří Chytrý: Zvažovali jsme už jeho zařazení. Doufali jsme, že ten průběh utkání bude, jako byl právě ten dnešní. Ta intenzita už v závěru nebyla taková, i to nám umožnilo a skoro i samo nabídlo ho tam dnes dát.

Vít Beneš: Po šesti měsících jsem nastoupil a jsem rád, že mě diváci přivítali potleskem. Komunikoval jsem už v průběhu týdne s trenéry, kdy by vlastně měl přijít můj návrat na hřiště. Říkali, že uvažují už dnes o nějakých posledních dvaceti minutách. Já jim říkal, že jsem jim to chtěl zrovna nabídnout, že se už cítím dobře. Fyzioterapeut sice namítal, že bude lepší návrat až v Portugalsku, ale tam už budou na řadě ostré zápasy, kde se bude hrát naplno a s těžkými soupeři. Tam už nebude co zkoušet, proto jsme si to vyzkoušeli dneska. Hned co jsem přišel tak jsem šel na roh, dali jsme si signál, kývli jsme na sebe a vyšlo to gólově.

Author Martin Bergman