Odchovanec Hanuš se do Chlumce vrátil na oslavy

FC Hradec Králové FK Jablonec
Přípravná utkání, přát. so 22. 6. 2019, 15:00

Byl to zvláštní příběh fotbalového brankáře Jana Hanuše. Rodák a odchovanec Chlumce nad Cidlinou se vrátil v dresu Jablonce domů, zrovna když jeho mateřský klub slavil jubilejní sté výročí od založení klubu.

V sobotu se v Chlumci nad Cidlinou slavilo kulatých sto let od založení fotbalu. Při této příležitosti přichystali pořadatelé fotbalový program i hudební vystoupení několika kapel. Sportovní program gradoval přípravným zápasem mezi naším Jabloncem a druholigovým Hradcem Králové. V dresu Jablonce odchytal první poločas odchovanec Chlumce a náš brankář Jan Hanuš.

Honzo, jak je to dlouho, co jsi se proháněl na zdejším pažitu?

Naposledy co jsem tu hrál, to bylo snad za mladší žáky. Rychle to utíká (zasměje se). Ale těšil jsem se na to. Hezky to všechno vyšlo. To, že jsem v Jablonci, zrovna je tu sto let výročí a navíc tu hrajeme my. Jsem moc rád, že jsem u toho tady mohl být.

Po vystřídání ses dlouho nemohl dostat do šatny. Měl jsi tu hodně s kým pohovořit, že?

Hlavně hodně rodinných známých. Dlouho jsme se neviděli, tak jsem je alespoň takhle mohl na chvíli pozdravit a popovídat si.

Nastoupil jsi do prvního poločasu zápasu s Hradcem Králové, jak jsi z branky viděl jeho průběh?

Řekl bych, že to bylo plus mínus takové vyrovnané. Měli jsme ale víc šancí, Chram (Chramosta) měl tu tyčku, což byla největší šance. Člověk ale musí stále brát, že je to příprava. Je tam únava, ale účel to splnilo a důležité je i to, že jsme vyhráli. Takže všechno fajn.

Jak vstřebáváte v prvním týdnu přípravy dvoufázové tréninky naordinované trenérem Radou?

Je to znát. Může se to projevit v přípravných zápasech jako byl tento, protože ty tréninky nejsou lehké. Ale příprava není letos tak dlouhá, tak se to tam musí nahustit. Musíme to brát teď s nadhledem, věřím že to bude brzy dobré.

Po víkendu se k týmu připojí reprezentanti a kádr se opět rozšíří na potřebnou šíři.

Je dobře, že budeme pospolu. Než odjedeme v následujícím týdnu na soustředění určitě ještě hodně a taky dobře potrénujeme. Je lepší, když jsme všichni společně, než když jsou třeba ty reprezentační pauzy. Na soustředění už budeme komplet a věřím, že se tam dobře připravíme.

V Rakousku vás čeká zajímavá konfrontace s dalšími domluvenými soupeři.

Tréninky už na soustředění asi začnou pomalu zvolňovat. Budeme tam hrát kvalitní zápasy, které budeme chtít zvládnout jak herně, tak výsledkově. Potom přijedeme a už je jen týden do ligy. Příprava je ale jedna věc a liga samotná, to je věc druhá. Věřím, že i ligu odstartujeme dobře, protože síla tady je, ač se kádr hodně obměnil.

Jak se ti zamlouvá nový ligový los FORTUNA:LIGY?

Řekl bych, že takhle na papíře je to relativně dobrý. Ale je to liga a v ní je každý zápas těžký. My tu kvalitu máme, takže do toho můžeme jít sebevědomě. Skončili jsme teď třetí a čtvrtí, můžeme si věřit. Věřím, že opět budeme minimálně v první šestce.