Nejlepší první poločas co tu jsem, řekl Rada

FK Jablonec Bohemians Praha 1905
2:1
HET liga, 22. kolo so 31. 3. 2018, 15:00

Podle vlastních slov kouče Jablonec předvedl pod taktovkou trenéra Rady proti Bohemians 1905 svůj nejlepší první poločas, který ale paradoxně skončil remízou 1:1. Co ještě řekli oba trenéři po zápase?

Klokani museli i v třetím jarním duelu na hřišti zkousnout porážku o jedinou branku, což netěšilo trenéra Martina Haška. „Šli jsme do toho zápasu v momentě, kdy jsme si odsouhlasili, že můžeme být zachráněni. Jablonec byl jeden z těch soupeřů, který nám byl teď nejblíž. Věděli jsme o jeho velké formě, přesto jsme si mysleli, že je v našich silách tu bodovat. Od první minuty jsme ale byli bez pohybu, bez sebevědomí, prohrávali jsme souboje a odevzdávali lacině míče. V 30. minutě bylo osm až devět hráčů na vystřídání. Že jsme šli do kabin za stavu 1:1, to bylo jen díky brankáři Fryštákovi, protože skore vůbec neodpovídalo dění na hřišti. Dostali jsme tedy druhou šanci spolu s druhým poločasem, ale znova jsme jí promarnili. Nakonec jsme to prohráli ze standardní situace. Co mě alespoň těší, je způsob, jakým jsme odehráli ten závěr, kdy jsme si vytvořili tlak a šance, takže jsme i svým způsobem přispěli k emocím toho zápasu. Celkově jsem z našeho výkonu ale zklamaný, nejsme ještě asi tak daleko, jak bychom si přáli. Nehráli jsme na sto procentech našich možností. Sebevědomí našich hráčů doma a venku je vidět především v jarní části této sezony,“ zhodnotil

Jablonecký kouč Petr Rada si šestého vítězství v řadě považoval, po závěrečném hvizdu už jen v košili radostí vymrštil láhev s vodou na oslavu zisku dalších tří bodů. „Na Bohemku jsme se připravovali jako na běhavý a poctivý tým. Hráči šli za vítězstvím a musím říct, že první poločas byl asi nejlepší z naší strany, co tu jsem. Až na jedno zaváhání jsme soupeře do ničeho nepustili, jen jsme ten poločas měli vyhrát jiným rozdílem. Rozzlobený jsem byl jen u vyrovnávacího gólu, kdyby hráči byli na svých pozicích, tak jak měli, tak by se to nestalo. Každopádně nás ale jinak zdobilo nasazení, fotbalovost, i tlak na branku. Upozorňoval jsem hráče, že musíme být do druhého poločasu znovu aktivní, přišla šance Chramosty, ale zase jí Fryšták zneškodnil. Brankář Bohemians odvedl opravdu výborný výkon, v prvním i druhém poločase nám tam chytil několik tutovek. Až trestný kop proměnil excelentně Jovović. V závěru soupeř hrál vabank, chodily tam dlouhé nákopy a trochu docházely síly reprezentantům, ale podržel nás dvěma zákroky Hrubý. Celkově to vítězství je dle mého názoru zasloužené. Cením si toho, že ikdyž soupeř vyrovnal, znovu jsme dokázali přidat vítěznou branku,“ těšilo jabloneckého kouče, stejně tak jako fakt, že dalším vítězstvím náš tým čeří vody na špici ligové tabulky. „Plusové body hrají největší roli na konci. Jsme rádi, že mícháme trochu tou špičkou. Je to motivace pro hráče. Najednou máme čtyři hráče v reprezentaci, a oni tam nejsou jen tak, jsou tam za své výkony,“ zakončil v dobrém rozpoložení jablonecký kouč.